מזל טוב דארווין: אבי תורת האבולוציה חוגג 210 בתל אביב, וויקיפדיה

מרימים לדארווין: תל אביב חוגגת 210 לאבי תורת האבולוציה

חגיגת יום הולדת לאבי תורת האבולוציה, שזכתה לכינוי "אירועי יום דארווין הבינלאומי" תצויין השנה בשלל אירועים פתוחים במקומות בילוי שונים ברחבי ת"א. הנה הרשימה המלאה

ב-12 בפברואר יציינו ברחבי העולם את יום הולדתו של אבי תורת האבולוציה, צ'ארלס דארווין ובפעם השנייה בישראל. ליוזמה והפקת האירוע בישראל חברו יחדיו מספר עמותות וארגונים מדעיים הכוללים את מכון דוידסון לחינוך מדעי, עמותת מדע גדול בקטנה, מרכז איין ראנד בישראל, ומדענים ממכון ויצמן, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת חיפה.

מה בתכנון? ובכן, את היום יחגגו בהרצאות על אבולוציה, תחילת החיים, מוצא האדם אבולוציה של המיניות ועוד. כמו כן, יערך 'דיבייט' בהשתתפות אלופי עולם ובכירי ליגת הדיבייט הישראלית שתעסוק בשאלת לימוד האבולוציה בבתי הספר היסודיים, נושא שעולה רבות בסדר היום הציבורי.

 צ'רלס דארווין

צ'רלס דארווין (וויקפדיה)

 

כאמור, אירועי היום וההרצאות יערכו בפאבים, במתחמי עבודה ובמרכזי בילוי בתל אביב ויהיו פתוחים לקהל הרחב, ללא תשלום אך בהרשמה מראש. הנה הלו"ז המלא כאן לפניכם:

 הנה מה שיקרה בתל אביב

מיוזמי האירוע בישראל נמסר: "אנו גאים לקיים זו השנה השנייה את אירועי יום דרווין הבינלאומי זאת לאחר שבשנה שעברה ההיענות וההרשמה היו חסרי תקדים. צ'ארלס דארווין היה מדען פורץ דרך שהפך במרוצת השנים, לאחת הדמויות החשובות ביותר במדע ובתרבות האנושית. מאז ועד ימינו, מדענים, חוקרים, מלומדים והוגים, מעריכים את פועלו של דארווין ומוקירים את זכרו. זאת זכות עבורנו לקיים את האירועים הללו עבור הציבור הרחב".

עוד פרטים על הארוע ולהרשמה הכנסו לאתר מכון דוידסון למדע בקישור הזה