דיווח: צוקרברג מתכנן לאחד את וואטסאפ, אינסטגרם והמסנג'ר

האמא של אפליקציית המסרונים בדרך לסמארטפון שלנו? על פי דיווח בניו יורק טיימס, מייסד פייסבוק רוצה לאפשר למשתמשי שלוש האפליקציות הפופולרית לתקשר זה עם זה

מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק המחזיק בשלושה משירותי המסרים המיידיים הפופולריים ביותר בעולם – אפליקציות אינסטגרם, וואטסאפ והמסנג'ר של פייסבוק – מתכנן איחוד תשתיות ביניהן, כך שגם אנשים שמשתמשים רק באחד היישומים שברשותו יוכלו לתקשר עם גולשים ביישומונים האחרים. כך, על פי דיווח בניו יורק טיימס.

הטיימס לא מוסר לוח זמנים לביצוע האיחוד הגדול, אך מציין כי בכוונת החברה להשאיר את ההתכתבויות מוצפנות בדומה לטכנולוגיה הקיימת כיום בוואטסאפ. המטרה המוצהרת של פייסבוק היא להגביר את המעורבות והשימוש של הגולשים באפליקציות שלה – אך הדבר עלול להיות גם בעל משמעויות לאובדן הפרטיות שלהם בשל המידע הנאסף על כולנו, וליכולת של חברות מסחריות לגשת למידע על הגולשים וישירות למכשיר הסלולרי - נושא רגיש שהועלה לא פעם בעבר. מהלך כזה גם ימצב את החברה של צוקרברג כמובילה ברורה בפער עצום על מתחרותיה, אפל וגוגל.

 
 
 

בפייסבוק לא הכחישו את הדיווח, שעל פיו מהלך כזה עשוי לצאת לפועל לקראת סוף השנה הנוכחית. "אנחנו רוצים לבנות את חוויית העברת המסרונים הטובה ביותר שביכולתנו", נמסר בהצהרה מטעמם, "אנחנו מנסים להוציא יותר מהשירותים שאנחנו מספקים, ושוקלים דרכים להקל על תקשורת בין חברים ובני משפחה ברשתות חברתיות. כפי שאתם יכולים לשער, יש הרבה דיונים וויכוחים בתחילתו של התהליך הארוך של להבין איך כל זה יעבוד".