נוריס קול במדי מכבי תל אביב, getty images

עידן חדש ביורוליג: חברה ישראלית עומדת לשנות את הרגלי הצפייה

"הטכנולוגיה של HEED הישראלית תוטמע במשחקי היורוליג באופן תקדימי" כך הודיעו בחברה הישראלית המתמחה בפלטפורמות דיגיטלית לאוהדי ספורט. אז במה מדובר? הנה הפרטים

  • פורסם ב:
  • 22/01/2019 13:18
  • |

הטכנולוגיה הישראלית שכובשת את עולם הספורט- בצעד תקדימי אישר איגוד שחקני היורוליג, הגוף האמון על שמירה על זכויותיהם של השחקנים, שימוש בגופיות חדשניות המצוידות בחיישנים ביומטריים. הגופיות פותחו עבור החברה הישראלי, HEED של היזם מתי כוכבי, שבעזרת בינה מלאכותית מפיקה מהמידע הנאסף מאלו תובנות כגון: "מה הסיכוי לקליעה?" או "כמה השחקן לחוץ?". כל המידע שנאסף מתורגם לקטעי וידאו, הילוכים חוזרים ומידע גרפי שמשודרים בזמן אמת לאפליקציה ייעודית, במטרה לתת לאוהדים חוויה חדשה אודות הנעשה במגרש.

מנכ"לית החברה דנה רבין "שחקני היורוליגי מבינים כי זהו העתיד, ואנו נרגשים שהם עומדים לצידנו בעוד אנו ממשיכים לשנות את האופן בו אוהדים נהנים מהספורט האהוב עליהם". בזכות השילוב של נתונים ביומטריים שנשלחים מהגופיות ומידע סטטיסטי מצליחה המערכת שפיתחה לזהות עבור האוהדים דינמקות שנסתרו עד היום מעיניהם, ולהעביר אותן באמצעים ויזואליים חדשניים ישירות לטלפונים החכמים של האוהדים בזמן אמת.

 האפליקציה שתהפוך את הצפייה למעניינת יותר

האפליקציה שתהפוך את הצפייה למעניינת יותר ( יחצ)

 

ההחלטה הזו היא בין הראשונות שקיבל האיגוד, שהוקם לפני כחצי שנה לייצג את זכויות השחקנים ולהשמיע את קולם באשר לעתידה של הליגה. רוב השחקנים ביורוליג, מקרב כל קבוצות הליגה, כבר החלו ללבוש את הגופיות הייחודיות מתחת למדי הקבוצות שלהם.

"HEED הוכיחה כי הם רואים חשיבות רבה בחיזוק המעורבות של האוהדים במה שאנחנו עושים על המגרש", אמר מנכ"ל איגוד שחקני היורוליג ולשעבר שחקן הליגה וה-NBA בוסטיאן נאקבר. "אנו נלהבים להיות איגוד השחקנים הראשון בעולם שתומך בשימוש בחיישנים לבישים כדי להגביר מעורבות אוהדים".