ספאמרים שימו לב: וואטסאפ שוב מגבילה שיתוף הודעות

נלחמת בפייק ניוז? על פי דיווח שהתפרסם בשעות האחרונות נראה כי וואטסאפ שוב מקצצת בכמות הנמענים להם תוכלו להעביר הודעה שקיבלתם

בפעם השניה בחצי השנה האחרונה וואטסאפ מגבילה את כמות הפעמים שמותר למשתמש להעביר הודעה בודדת. סגנית נשיא החברה לענייני מדיניות ותקשורת , ויקטוריה גרנד, הודיעה על השינוי בעת שדיברה על מדיניות החברה בכנס שנערך אמש בג'קרטה, בירת אינדונזיה. כזכור רק בחודש יולי האחרון צמצמה החברה את את האפשרות הזו ל-20 במטרה להלחם במנגנוני הפצת הפייק ניוז, וכעת נראה שבחברה לוקחים את העניין צעד נוסף קדימה.


לפי דיווח שעלה בסוכנות הידיעות רוייטרס, הרי שהעדכון המדובר החל כבר להשלח למשתמשים ויכיל הגבלה של עד 5 נמענים. יש לציין שהמגבלה הזו הוחלה בהודו במהלך חצי השנה האחרונה כדי למנוע הפצת ידיעות שיקריות, ובנוסף בחברה כבר הוסיפו אצל כולנו בחודשים האחרונים גם מזהה שמציין בפנינו אם ההודעה שזה עתה קיבלנו היא הודעה מקורית או כזו שהועברה ממקור אחר.

אל מול הכוונות הנעלות הללו יש לזכור שוואטסאפ עברה טלטלה עזה בחודשים האחרונים בעקבות עזיבתם של מייסדי החברה על רק מה שמכונה כ"חילוקי דעות על רקע הכיון העתידי אליה שואפת פייסבוק לקחת את החברה". מאמציה של חברת האם להפוך את וואטסאפ לפרת מזומנים הגבירו הילוך בחצי השנה האחרונה עם השקת וואטסאפ לעסקים וקשה להאמין שלמהלך הזה לא יהיו השלכות גם עבור פעילות של עסקים על הפלטפורמה.