מים מאוויר? לחברה הישראלית הזו יש פטנט איך לעשות את זה

מה יותר מזוהה עם ישראל מאשר פתרונות חכמה לבעיות הטבעיות שלנו בארץ, וחברת ווטרג'ן היא שם דבר בזכות הפטנט: יצירת מים מאוויר. לסיפור המלא

על המכונות הגדולות של חברת חברת ווטרג'ן שפועלות במדינות עולם שלישי ויוצרים מהלחות באוויר מי שתיה כבר שמעתם, בתערוכה בלוס אנג'לס היא מציגה מוצר ביתי ולא מדובר רק בר מים שלא מחובר למים. החברה מציעה גם אספקת מים לרכב ללא צינור ובזכות אוויר בלבד.

בביתן הישראלי שהקים משרד היצוא ממוקמים סטרטאפים התחלתיים יחסית שמגיעים לחפש פריצת דרך. למשל הסורק התלת מימדי של קלואון שאנחנו מכירים מהשנה שעברה והשנה נוספה לו אופציה שתניע את החפצים שנסרקו במציאות רבודה.

 
 
 

בתחומים הרצינים יותר טריאיי תנסה לשפר את המצלמות של הרכב האוטונומי ולאפשר להן לתפקד במצבים קיצוניים. גם מחוץ לחברות הישראליות - עברית היא שפה נפוצה כאן, בIBM הרגשנו בבית כשצפינו באחד הפיתוחים המרתקים של החברה והוא בינה מלאכותית שמסוגלת לנהל דיבייט מקריאה של מאמרים ודעות שהוצגו בפניה. המחשב של IBM פשוט אסף טיעונים נגד הימורים ויצר מהם מסמך שלם נהיר ועיקבי בנושא. שלושה חודשים לבחירות זה אולי הפיתוח שיכול לעזור לפוליטיקאים השתקנים שמגששים את דרכם במערכת הפוליטית- מערכת שיודעת בדיוק מה הציבור חושב ואפילו מכינה בעצמה את הנאום.