החומה חוזרת: סמסונג חשפה מסך ענק בגודל 219 אינץ'

שנה אחרי שסמסונג הציגה לעולם מסך ענק בגודל 146 אינץ' שכונה "החומה", היא משחזרת את ההישג ומציגה את פסגת הטכנולוגיה שלה. צפו

תערוכת CES2019: ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית סמסונג חשפה השבוע בפתח תערוכת האלקטרוניקה הבידורית הגדולה בעולם מסך עצום בגדול 219 אינצ' שזכה לכינוי "החומה". אם השם הזה נשמע לכם מוכר הרי שזה מכיוון והחברה חשפה מסך עם שם דומה אך בגדול  "צנוע יותר" של 146 אינץ' - בדיוק לפני שנה במהלך CES2018.

החומה החדשה, כמו קודמתה, עושה שימוש בטכנולוגיה החדשנית של החברה, שזכתה לשם מיקרו-לד (MicroLED). לטובת מי שלא מכיר נספר כי כפי שהשם מרמז, הרי שבטכנולוגיה הזו כל פיקסל במסך מורכב למעשה מכמה נורות לד מיקרוסקופיות אשר  מעבר לשליטה המלאה בצבע, הופכות את המסך לנטול שוליים ומעניקות לו תכונות שלא היו אפשריות בעבר, דוגמת מודולריות (היכולת להרכיב מסך גדול בהתאמה לצרכים שלכם מכמה מסכים קטנים יותר). יש לציין שעוביו של הדגם שהוצג בשנה שעברה היה בעובי 80 מילימטרים, ואילו זה החדש הצטמק כבר לכדי 30 מילימטרים דקיקים.

החומה של סמסונג

החומה של סמסונג ( יוסי לוי)

 

באירוע עצמו הציגה סמסונג את ה"חומה", שכמובן מיועדת בעיקר לצרכי הדגמה, וגם מסך קטן יותר בגודל  75 אינץ' המיועד לשוק הביתי וצפוי לצאת כבר במהלך השנה. לא פורסם עדיין תאריך השקה מדויק או מחיר למסך החדש.

זו הפעם הראשונה שהחברה תשווק מסכי מיקרו-לד ביתיים והצפי היא כי הטכנולוגיה הזו, שככל הנראה מהווה את החידוש הכי משמעותי בשוק המסכים בשנים האחרונות, תתחרה ישירות במסכי ה OLED.

הכותב היה אורח החברה בכנס CES 2019