יכולה להציל חיי אדם באזורים מוכי אסון, יוטיוב

מהפכני: יונדאי מציגה מכונית הולכת שתוכל לסייע באזורי אסון

המכונית שפותחה על ידי יונדאי ונראית כמו הכלאה בין חללית לעכביש, תוכל לעזור לכוחות ההצלה להציל חיים באזורים מוכי אסון שהגישה אליהם חסומה או בלתי אפשרית

  • פורסם ב:
  • 08/01/2019 10:45
  • |

המכונית המדהימה פותחה במיוחד כדי לעזור לאנשי כוחות ההצלה לנסוע בשטחים שרוב הסיכויים מכוניות אחרות לא היו מסוגלות לנסוע בהן. יצרנית כלי הרכב הדרום קוריאנית חשפה את הקונספט החדש שנקרא "Elevate". הסרטון בו מוצגת הטכנולוגיה והיכולות של הרכב הוקרן בכנס CES בלאס וגאס.

גוף המכונית בר שינוי, ניתן להיכנס אליה מכל ארבעת צדדיה ורגליה הרובוטיות נעות בחופשיות. המכונית יכולה לטפס על קיר ולדלג מעל מכשולים, כל זאת כשהיא שומרת על יציבות ודואגת לשלום הנוסעים הנמצאים בפנים. המכונית יכולה לזוז לכל כיוון, ללכת במהירויות שונות ורגלי המכונית יכולות להתקפל אם הנהג רוצה לעזוב את האזור הבעייתי ולנהוג בכביש ישר ושטוח.  

ג'ון סו, סגן הנשיא וראש המחלקה ביונדאי, אשר פיתחו את המכונית אמר: "כשצונאמי או רעידת אדמה פוגעים, רכבי ההצלה כיום יכולים לספק עזרה רק באזורים מסויימים, יכולים להגיע לקצה אזור האסון ואת השאר הם צריכים ללכת ברגל. המכונית יכולה לנסוע לאזור האירוע ולטפס ישר מעל הריסות או בטון מתפורר". 

סו אומר שהרכב יוכל לעזור גם לאנשים עם מוגבלויות. לדוגמא אם מישהו לא יכול להיכנס לבניין שאין בו רמפה, המכונית יכולה לחצות, להעלות את עצמה ולאפשר לאדם בכסא גלגלים להיכנס לבניין בבטחה.