מה הטריק המלוכלך של התיירים?, צילום: Fotolia

נחשף: זו הסיבה שבגללה תבחרו לאן לטוס בחופשה הבאה

סקר חדש מגלה את הנתונים מאחורי התיירות בעידן הרשתות החברתיות. מה המטיילים בעולם הכי רוצים? ומה הדבר המוזר שאחד מכל 8 מאיתנו עושה בהעלאת תמונה? כל הפרטים

איך הגולשים בוחרים את יעד החופשה הבא שלהם? חברת התיירות באינטרנט booking.com ערכה סקר רחב שכלל למעלה מ-21,500 משיבים מ-29 מדינות ברחבי העולם. הסקר חשף את מידת ההשפעה העצומה של הרשתות החברתיות על התיירים, והנתונים מצביעים על רצון הולך וגובר לתעדף מובילי דעה במדיה החברתית כך שיספקו השראה אמיתית לטיול, על הרצון לעשות קריירה מהטיולים עצמם, ולהיכנע ללחצים להראות נוכחות אונליין. 

מהמחקר עולה כי רבים לא מסתפקים בחופשה סטנדרטית אלא חולמים על לטייל מסביב לעולם כמשפיעני רשת. 25% מהמטיילים בעולם ו-13% בישראל מודים שהם שואפים להשתמש בטיול כדי לפתוח קריירה במדיה החברתית. 28% מהמטיילים מסביב לעולם רואים בטיול כהזדמנות פוטנציאלית להיות בלוגרים או מעצבי דעת קהל למחייתם, בניגוד לעבודה מסורתית במשרה מלאה. נתון מעניין נוסף שמעלה המחקר הוא שאחד מכל ששה (17%) בודק היכן שוהים סלבריטאים ומנסים למצוא מקום אירוח דומה. בהשפעתם, אחד מכל אחד-עשר גולשים (9%) אף משחזרים תמונה של אחד מהסלבריטאים או אושיות האינסטגרם האהובות עליהם.

אינסטגרם בחופשה

ב-2019, על פי מחברי הסקר, תגבר ההתמקדות בהשפעות טיולים כנות ואמיתיות. ערוצי המדיה החברתית הפופולריים ביותר יהיו אלו שייצרו תוכן מעשי ושימושי, בניגוד לתמונות מזויפות או לא נגישות. תרבות האינסטגרם גורמת ליותר ויותר מטיילים לעשות הכל כדי לצאת הכי טוב בתמונות מהחופשה:

  • 12% השתמשו בתמונה ישנה ומחמיאה יותר של עצמם מחופשה קודמת, עבור הטיול שבו היו למעשה
  • 11% צילמו תמונה של מקום אירוח, תוך העמדת פנים ששם הם שוהים, כשלמעשה שהו במקום אחר
  • 7% בעולם ו-3% בישראל העמידו פנים שהם בחופשה כשכבר היו בבית 

עוד חושף המחקר כי יותר מרבע מהמטיילים מסביב לעולם (28%) מודים שאחד מהדברים שהם חושבים עליו בבחירת מקום אירוח הוא הרצון לשהות במקומות אירוח מושכים, שיוכלו לצלם ולהעלות למדיה החברתית.