מסתבר שיש מי שמנצל את המיטה גם לדברים אחרים, Envato Elements

הפתעה: מסתבר ש- 25% מכם עושים את הדבר הזה במיטה

לאחר שחלפה לה "שגעת" הבלאק פריידי והסייבר מאנדי, סקר חדש שפורסם חושף פרטים מעניינים במיוחד על הרגלי הקניות של האדם הממוצע

מחקר שנערך בקרב למעלה מ-18 אלף גולשים על ידי חברת  סקרי השווקים Innofact, בעבור חברת מאסטרקארד העולמית,  מצא כי 80% מהגולשים באירופה משתמשים בסמארטפון לטובת הקניות, נתון המהווה כוח קנייה של כ-24% מסך כל הקניות המבוצעות כיום ביבשת. הנתון הזה מעניין במיוחד אם משווים אותו לנעשה כאן אצלנו מאחר ובישראל עדיין רק 44% מהאוכלוסיה מבצעת רכישות באמצעות הסמארטפון.

המחקר מצא עוד כי כ-40% מהאירופאים קונים לפחות פעם בשבוע באמצעות הטלפון הסלולרי, בבריטניה ובגרמניה כ-47% קונים דרך הסמארטפון לפחות אחת לשבוע, בפולין 45%, ספרד ואיטליה 43%,  אירלנד 39%, שוויץ 38% והולנד סוגרת את הרשימה עם 27% בלבד. פרט מעניין הוא כי  82% מהם ציינו כי יבצעו רכישות בסמארטפון בזמן ישיבה על הספה בבית, בעוד  25%  מעדיפים לעשות זאת במיטה.

 סמארטפון

רק 44 אחוז מהישראליםמבצעים רכישות דרך הסמארטפון ( Envato elements)

 

הסקר, שכאמור נערך על ידי חברת מאסטרקד במטרה לבדוק את הרגלי הרכישות ברשת בעונת החגים, בדק גם מה אוהבים האירופאים לרכוש דרך הסמארטפון ונראה שיש כאן העדפה ברורה לתחום מסויים. למעלה ממחצית האירופאים (54%) קונים בגדים באמצעות הטלפון הנייד, זאת בגרמניה הנתון עומד על 68%.  49% מהאירופאים קונים מוצרי חשמל דרך הנייד. עוד נמצא כי 38% קונים ספרים, 37% חופשות וטיולים ו-13% בלבד קונים מוצרים משרדיים דרך הנייד. 


המחקר בדק מהן הסיבות העיקריות לקניות באמצעות הסמארטפון. 44% ציינו כי הסיבה העיקרית הינה מהירות הקנייה, 33% רכישה בקליק אחד, 30% ניווט קל ו-14% אבטחה משופרת. בבריטניה, אירלנד, ספרד וצרפת למעלה מ-20% התייחסו לאבטחה משופרת כמניע חשוב לביצוע רכישות באמצעות הסמארטפון. ואילו בפולין (63%), גרמניה (59%) ושוויץ (56%) מעדיפים את מהירות הקנייה על פני כל קריטריון אחר.  אפליקציות קנייה? 64% מהאירופים ציינו כי השתמשו בין 2-5 אפליקציות קנייה, 13% משתמשים בין 6-10 אפליקציות ו-4% מתשמישים בלמעלה מ-16 אפליקציות קנייה.