עומרי אזולאי, חשף ברשת שאביו התעלל באמו , חדשות עשר

עומרי חשף ברשת כיצד אביו התעלל באמו: "כל הבלוק רעד מצרחות"

עומרי אזולאי גדל בצל אלימות קשה של אביו כלפי אמו, וכעת, כשהאב מתעמר באם גם שנים לאחר שהתגרשו, החליט לחשוף הכל: "החלטתי לשים אותו במראה - ושאצלי זה יהיה אחרת"

אלפי נשים השתתפו ועוד ישתתפו היום באירועי המחאה הגדולה נגד האלימות - אבל לא רק נשים חוות את היום הזה באופן טראומטי. עומרי אזולאי כתב פוסט כואב, "מבחינתי אבא הוא דמות שמלווה בקול ניפוץ זכוכיות וקללות חריפות, זו המציאות שלי".

"אני זוכר את גילויי האלימות מגיל 6", אומר אזולאי לתוכנית "חמש עם רפי רשף", "אתה חווה משהו בבית שלך ולא אצל חברים ומבין שלא ככה צריכים להתנהל דברים, משהו שם לא כשר. זה הכל מהכל. אני לא זוכר שבת אחת שהבלוק כולו לא רועד מצרחות וצעקות, או ימים שהיה בהם שקט, עד שאני נכנס לחדר שלי ונסגר בו. אמא שלי מבחינתי היא גיבורה גדולה, היא ניסתה להגן בכנפיים על הגוזלים שלה ושלחה אותנו לחדרים כשהיא סופגת את מטח האש. הרגשתי חסר אונים".

 
 
 

אזולאי מספר כמה אביו היה קשה עמו ועם אחותו: "עברנו משטר של מניפולציות רגשיות, וזו אלימות מהקשות ביותר. מצד אחד אתה מקבל עקיצה ומצד שני לטיפה. אם לא יישרנו קו עם דעתו, היה חבל על הזמן. בשכונה פחדו. אף אחד לא העז למצמץ, ברמה של עיר שלמה שהכירה את התופעה ושל בני משפחה שלא עשו כלום, פשוט פחד".

בסופו של דבר, עומרי התבגר, יצא מהבית, נישא והפך לאב, ובלבו גמלה החלטה. "הקמתי בית משלי ואמרתי לעצמי - אצלי זה לא יקרה. אבל זה ממשיך להגיע מצד אותו בנאדם, וגם אחרי 8 שנות גירושין מבחינת אמא שלי זה לא עוזב אותה. הדמות הזו משתלטת על החיים שלי ומפנה אלימות גם כלפי האשה שלי, וכעת כלו כל הקיצים - החלטתי לקום ולעשות מעשה".

אזולאי יודע דבר אחד - שההתנהגות של אביו לא תחזור אצלו. "אמרתי לעצמי בגיל 18 שאם למדתי משהו, זה לנהוג ההיפך. אני שם בכל יום את הדמות הזו מול המראה ואומר שלא אנהג כמוהו. אבל הדמות הזו עדיין רודפת אותי, זה מה שמדהים".