סורס דיפנס הישראלית רוצה לעקור מתקפות האקרים על אתרים מהשורש

גל פריצות לאתרים הוביל לחשיפת מידע של מאות מיליוני גולשים והותיר נזקים אדירים. הסטארטאפ הישראלי סורס דיפנס (Source Defense) פיתח טכנולוגיה להתמודד עם האיום. צפו

המתקפות הגדולות שהתרחשו לאחרונה באתרי ענק כמו British Airways,Best Buy, Sears, Delta,ticket master ומאות אתרים אחרים - פגעו באלפי אתרי אינטרנט וחשפו את נקודת התורפה הקיימת כמעט בכל אתרי האינטרנט בעולם: הסתמכות על כלי  JavaScript מספקי צד שלישי הנחוצים לאתרי אינטרנט, לפעילות חשובות כמו אנליטיקה, שיפור חווית המשתמש ומונטיזציה של אתר האינטרנט. 


הגישה של גורמי צד שלישי לאתרים, מייצרת פגיעות וחולשה המעניקה לתוקפים גישה בלתי מוגבלת לכל הנתונים שהוזנו או הוצגו בדפדפן של הגולש, לרבות מידע על תשלומים ונתונים עסקיים ואישיים אחרים. הפריצות האלו הן סיכון אבטחה משמעותי המאיים גם על עמידתם של אתרי האינטרנט בתקנות פרטיות הלקוחות ובראשן ה-GDPR. מיותר לציין שההפסדים הפוטנציאלים והחשיפות לתביעות נזקין בעקבות פירצות שכאלו יוצרות גם הזדמנות מעניינת בעבור חברות אבטחת מידע ואל הנישה הזו בדיוק מחליק הסטארטאפ הבאר-שבעי המסקרן סורס דיפנס.


כשבאמתחתם 10 מיליון דולרים שגויסו רק לא מזמן ומגובים בכמה מהשמות הכי גדולים בתעשייה "סורס דיפנס לא רק מונעת חולשת אבטחה אוניברסלית שעד היום הייתה 'בלתי פתירה' אלא גם מאפשרת לארגונים להתמקד בעיקר ובמהות באתרי האינטרנט שלהם ולספק חוויית גולש מקסימאלית ומהירה". מסביר הדר בלוטרייך, מנכ"ל ושותף מייסד של סורס דיפנס. "אנו נרגשים להשיק את הפתרון החדשני שלנו וגאים בצוות הגלובלי שהתגייס לתמוך בנו, צוות שמונה משקיעי אבטחת סייבר ברמה עולמית".