נפגעי איזיווד זועמים: "הכסף נזרק לפח, לא בטוח שתהיה חתונה"

אחרי קריסת חברת ארגון החתונות, חוששים זוגות רבים כי כספם יירד לטמיון: "לא יכול להיות שבנאדם ייקח מיליונים וישאירו אותנו ככה" | איזיווד: "הבנקים חנקו אותנו"

הסיפור הזה הסעיר חתנים וכלות עצובים, אבל גם את הרשת כולה: חברת ארגון החתונות "איזיווד" נעלמה, כשהיא מותירה אחריה חובות לזוגות שאמורים להתחתן, לספקים ולעובדים; אתר האינטרנט ועמוד הפייסבוק שלהם הפסיקו לעבוד, והזוגות הנפגעים הקימו קבוצת וואטסאפ בה הם מביעים זעם ודאגה.

"איזיווד" היתה מתווכת בין הזוגות לבין ספקי שירותים לחתונות. המנכ"ל עמית בר ציון כתב לעובדים שניסה במהלך סוף השבוע להילחם ולהציל את החברה וגילה בבוקרו של יום ראשון שאין סיכוי להמשיך. כבר בסוף השבוע, משיחות שערכנו, הוא הבין שהחברה לא תוכל להמשיך את דרכה, והודיעה בשעות הבוקר לעובדים לא להגיע בטענות כלשהן. על הפסקת הפעילות העובדים שמעו מהתקשורת.

 
 

מקסים ומרגריטה, שנעזרו בשירותי החברה, אמרו לצינור: "התעוררנו וגילינו שלמרות שסגרנו את החתונה מול 'איזיווד', לא בטוח שתהיה חתונה. שילמנו להם מקדמה של 25 אלף שקל, היינו אמורים להעביר להם צ'ק עם שאר הסכום אבל למזלנו לא עשינו זאת. הם הספיקו להעביר רק לאולם 9,000 שקל, לפחות זה מה שיש לנו ונצטרך לשלם את כל השאר. דיברנו עם הצלם וגילינו שלא העבירו לו שום דבר. נראה שהכסף נזרק לפח, ולא ידוע אם נקבל משהו".

מרגריטה ומקסים, זוגות נפגעי איזיווד
 

מרגריטה ומקסים. "גילינו שלצלם לא העבירו שום דבר" (הצינור )

 

שיר אלזם ואנאבל מלול, עוד זוג נשים שתכננו להתחתן דרך איזיווד, הרגישו נפגעות: "משעות הבוקר גילינו על פשיטת הרגל, ואחרי ששילמנו כספי מקדמה, הוא יורד לטמיון. לא יכול להיות שבנאדם ייקח הביתה מיליונים, יפיל חברה לקרוס וישאיר אותנו במצב כזה".

מאיזיווד נמסר: "בעקבות ירידה כללית בענף נפגענו גם אנחנו. היינו כפסע מהזרמת 2.5 מיליון שקלים להמשך פעילותה, לצערנו הבנקים חנקו את תזרים המזומנים של החברה. אנחנו כואבים את כאבם של הזוגות וממליצים לזוגות לקבל ייעוץ משפטי כדי להבין את הגיבוי שיוכלו לקבל מול גני האירועים".