כך הפכה הרשת למפלטו האחרון (והמועדף) של התוכן השיווקי

בטלוויזיה הרגולטור עוד יכול לפקח, אבל האם ילד עם סלולרי יכול להבין אילו תכנים שהוא צורך ממומנים ע"י מפרסם דרך כוכבי הרשת? משטרת המחשבות, כתבה שלישית בסדרה

מי מאיתנו לא מפקח בימינו על המכשיר הנייד של הילדים? מקווים שלא ייחשפו לסקס, לאלימות ולסמים. אבל עם יד על הלב, מתי בפעם האחרונה עצרתם ובדקתם מה הם התכנים המסחריים שמשודרים לילדים שלנו היישר אל כף היד?

חיים בחארטא, קליזו, נדב הצב, טיילור ובן זיני. אם השמות האלה לא אומרים לכם יותר מדי, אתם כנראה לא בגיל קהל היעד, או לא מעורים בתעשיית כוכבי הילדים החדשה. כבר מזמן לא מדובר בשחקנים, זמרים או מנחי טלוויזיה, אלא בכוכבי רשת שאת רוב זמנם מבלים בלמכור, למכור ושוב למכור לילדים תוכן שיווקי. וכשהם עושים את זה ברשת, זה קורה בלי שום פיקוח, צנזורה, יש שיאמרו גם באופן חסר טעם.

 
 

הרשת היא מקום מפלטם של המפרסמים. הרגולציה בשידורי הטלוויזיה הממוסדים והמעבר של קהל היעד הצעיר לצרוך את התכנים אונליין, הסתדר כמו כפפה ליד למנהלי המותגים. במערב הפרוע הזה, שומר הסף הוא ילד בן 22. בדיוק מה שמשמני המזומנים צריכים. המצב החדש הביא גם למקצוע חדש, סוכנויות טאלנטים לילדים שמתעסקות בתוכן השיווקי הישיר וחסר הסינון. עכשיו יש מי שמנסים לעצור את שטף הפרסום הגלוי והסמוי הלא מפוקח, לעשות סדר ברשת. אבל האם זה בכלל אפשרי לצנזר פרסומות ביוטיוב, אינסטגרם ופייסבוק?

אבל ממש כמו בפורנו, יכול להיות ששיפור המצב לא יבוא מהמחוקק, אלא מההורה שבעידן בו אנחנו חיים צריך להיות קצת יותר מודע - כן, לא רק לסקס ואלימות, אלא גם למוצרים שמנסים למכור לילדים שלנו.