בכירי ההייטק הישראלי חושפים: זו הייתה הפעם הראשונה שלי

מגיל שוויד מייסד ומנכ"ל צ'ק פויינט, דרך ניר זוהר נשיא Wix ועד אסף רפפורט, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל: לרגל אירועי שעת הקוד בכירי ההייטק הישראלי מספרים על ההתחלה

בסוף החודש (נובמבר) תצויין ברחבי העולם "שעת הקוד" (Hour of Code), יוזמה עולמית של Code.org, ארגון ללא מטרות רווח המקדם את המסר שכל ילד וילדה יכולים ללמוד לתכנת וליצור באמצעות טכנולוגיה. במהלך היוזמה הזו יצטרפו עשרות אלפי ילדים בישראל ל-100 מיליון ילדים מרחבי העולם לשעה אחת של תכנות וכתיבת קוד. כשהמארנים מקווים שכל ארגון, מחנך או הורה יכול לקחת חלק, לארגן אירוע ולחשוף את דור העתיד לעולם ההייטק והחדשנות הטכנולוגית. יש לציין כי מאז הושק הארגון בארה"ב בשנת 2013, השתתפו באירועי שעת הקוד יותר מ-100 מיליון ילדים מ-180 מדינות ברחבי העולם.

אז במה בעצם מדובר? ובכן, בין התאריכים  25-29 בנובמבר, יתקיימו ברחבי ישראל מאות אירועים לילדים בגילאי 6-18 שיאפשרו להם להתנסות בשעה אחת של תכנות וכתיבת קוד. באירועים צפויים לקחת חלק עשרות אלפי  ילדים בישראל, בפעילויות שיתקיימו בבתי ספר, מתנ״סים, תנועות נוער וחברות הייטק. המארגנים מקווים כי באמצעות האירועים הללו ילדים יחשפו לעולם ההייטק והחדשנות הטכנולוגית. המארגנים מוסרים כי שעת הקוד העולמית תתמקד השנה בהיבטים של יצירתיות באמצעות טכנולוגיה, ובקידום מדעי המחשב ככלי להבעה עצמית. "אירועי 'שעת הקוד' הם צעד ראשון להכרות עם עולם הטכנולוגיה באופן כיפי ויצירתי" אומרים שם.

שעת הקוד: חושפים את דור העתיד לתכנות

שעת הקוד: חושפים את דור העתיד לתכנות ( שעת הקוד)

 

השנה, לראשונה, יוכלו לקחת חלק גם מי שלא מצאו מקום או את הזמן מתאים לקחת חלק ביוזמה באמצעות אתר ייעודי עברי חדשהאתר החדש מרכז כלים ופעילויות ללימוד תכנות ופעילויות שונות דוגמת משחקים ייחודיים ללימוד תכנות וכתיבת קוד בשיתוף מותגים בינלאומיים מובילים כמו מיינקרפט, דיסני ומלחמת הכוכבים.

משחקים של דיסני ומיקרוסופט: אתר שעת הקוד

משחקים של דיסני ומיקרוסופט: אתר שעת הקוד ( צילום מסך)

 

פעילויות נוספות יועלו לאתר לקראת האירועים. פעילויות אלה לא נועדו להפוך את הילדים למתכנתים מקצועיים, אלא לספק להם התנסות מעשית מהנה ולהראות שכל אחד ואחת מהם יכולים ללמוד לכתוב קוד, בלי קשר לרקע או ידע מוקדם.  עוד תמצאו באתר גם "מדריך למארגנים" המיועד להורים, מורים ומנהלי בתי ספר שרוצים להצטרף ליוזמה ולארגן אירועים במסגרת שעת הקוד. באתר הייעודי יכול כל גורם המארגן פעילות להוסיף את האירוע שלו לרשימת האירועים המתקיימים ברחבי הארץ.   

האדי פטרובי, מנכ״ל ומייסד Code.org ומייסד תנועת שעת הקוד בירך על השתתפות ישראל ביוזמה ואמר: ״במאה ה-21, מדעי המחשב והבנת הטכנולוגיה הן בעלות חשיבות לכל מקצוע - לא רק לאלה שיבחרו לעסוק בתכנות, סייבר או בינה מלאכותית, גם מי שרוצים לעסוק במשפטים, חקלאות, רפואה, אדריכלות או מוסיקה, יצטרכו לדעת ולהבין טכנולוגיה כיוון  שהיא משנה ומשפיעה על כל תחומי החיים״.

יוסי חיות, מנהל תחום חינוך ב-Wix.com: ״מדו"חות של ארגון ה-OECD, הרשות לחדשנות ומשרד הכלכלה והתעסוקה עולה שכדי להבטיח מוביליות חברתית וצמצום פערים, לצד המשך קיומה של ישראל כמעצמה טכנולוגית, חייבים לצייד את ילדי ישראל במיומנות כמו כתיבת קוד, סקרנות, חדשנות ויצירתיות. בכך, ניתן לכל אחת ואחד הזדמנות שווה להיות חלק מהסטארט-אפ ניישן בעתיד. אני שמח לראות עוד ועוד בתי ספר, אוניברסיטאות, עיריות, ארגונים חברתיים וחברות הייטק מצטרפים ליוזמה״.

כחלר מההיערכות לציון הארועים בישראל, הפיקו שם סרטון מיוחד עם כמה מבכירי ענף ההייטק הישראלי ובו הם חושפים את הפעם הראשונה שהם נפגשו עם עולם התיכנות. אז מתי זה קרה לגיל שוויד מייסד ומנכ"ל ענקית אבטחת המידע צ'ק פויינט? צפו בסרטון מעלה