מלאך בשמי הרשת: עוז, מאמן איגרוף, משפץ אצל קשישים בהתנדבות

לא מעט אנשים פרטיים שתורמים מזמנם החופשי ומכספם - כדי לעזור לנזקקים: יצאנו לפגוש את אחד מהם, עוז גולדנברג | מלאכים ברשת - כתבה ראשונה בסדרה

על מצבם העגום של הקשישים בטח כבר שמעתם: יש בארצנו כ-195 אלף נפשות בגיל השלישי, שעבדו, גידלו ונתנו למדינה אבל היום הם חיים מתחת לקו העוני.

כבר היו הפגנות, עלו הצעות חוק, נשמעו הבטחות - אבל הקשישים עדיין בחרפת עוני, רובם חיים מקצבאות שלא מספיקות להם למחייה. אל תוך הוואקום הזה, נכנסים אנשים פרטיים, ברשותכם נקרא להם "מלאכים", שלא יכלו להישאר אדישים למצוקה והחליטו להפשיל שרוולים. דרך הפייסבוק הם מצליחים להגיע אל אותם קשישים ומנסים לעזור, אפילו בקצת.

אז בואו תכירו מלאך: עוז גולדנברג תל אביבי, בן 35, נשוי ואב לשניים כבר שנה שהוא משפץ, מתקן וצובע בהתנדבות בבתים של קשישים. קשה להגיד שהוא בא מהתחום, ביומיום הוא בכלל מאמן איגרוף, אבל עם קצת רצון וידיים טובות הוא הפך לשיפוצניק – של הקשישים.

"לרשת יש כוח אדיר", הוא אומר, למרות שלרוב הקשישים אין סמארטפון או חשבון פייסבוק, "לקשישים יש גם שכנים צעירים, וצריך לגייס כמה שיותר אנשים שיפרסמו את זה. החזון הוא שיהיו לי כמה צוותים לרוץ מבית לבית. לתת להם טנדר, כלים, מה שצריך - שרק ילחצו על כפתור, ואנחנו, הוקוס פוקוס, נגיע".