הקורקינטים של BIRD נוחתים ברמת גן, יח"צ

אחרי תל אביב: הקורקינטים החשמליים של BIRD מגיעים לרמת-גן

החל מהשבוע החלה חברת התחבורה האמריקאית BIRD לפרוס את מערך הקורקינטים החשמליים שלה ברחבי העיר במודל השכרה לפי דקה באמצעות אפליקציה חכמה

BIRD, חברת התחבורה האמריקאית, זמינה החל מהשבוע גם ברמת-גן ומציעה שירות השכרת קורקינטים חשמליים לפי דקה, באמצעות שימוש באפליקציה חכמה. במסגרת המהלך, ייפרסו הקורקינטים בנקודות מפתח ברחבי העיר, מהם יוכלו התושבים להתחיל ברכיבה ליעד בו ייבחרו. כחלק מפעילות השיווק של החברה, יחלקו שם קסדות חינם לרוכבים באזור מתחם הבורסה בימים הראשונים להשקת השירות.

במקביל לכניסת הפעילות ברמת-גן, מפרסמת החברה את נתוני השימוש בישראל, מהם עולה כי בחודשיים הראשונים לפעילותה בארץ נסעו כ-25 אלף רוכבים שונים לפחות פעם אחת. טווח הנסיעה הממוצע הוא 2.4 ק"מ. מנכ"ל BIRD  ישראל, יניב ריבלין: "אנחנו ממשיכים את המהפכה ומגיעים לעיר השנייה בישראל. בתום חודשיים מתחילת הפעילות אנו כבר יודעים לומר כי המוצר שלנו מהווה פיתרון מושלם לבעיית הקילומטר האחרון ולנסיעות בתוך העיר. ישראל נבחרה על ידי מנהלי החברה כאחד מהיעדים הראשונים להתרחבות מעבר לגבולות ארה"ב".

מערך הקורקינטים השיתופיים של החברה מבוסס על שימוש באפליקציה ייעודית, כך שהרוכבים מורידים את אפליקציית BIRD, עוברים תהליך רישום קצר ולאחר מכן יכולים להתחיל בנסיעה. הקורקינטים יהיו זמינים בכל עת למשתמשים, כאשר על מיקומם המדויק ילמדו הרוכבים דרך האפליקציה. התשלום בעבור השימוש בקורקינטים אינו מצריך דמי מנוי ומחיר נסיעה מסתכם בעלות של 5 שקלים ועל כל דקת נסיעה 50 אג’ נוספות. התשלום יועבר אוטומטית באמצעות כרטיס האשראי אותו הזין המשתמש באפליקציה. בנוסף, בנתה החברה מודל תגמול אטרקטיבי בו היא מזמינה את הצרכנים להפוך ל"צפרים” (מטעינים) ולהשתתף בתהליך, במסגרתו מדי ערב יאספו ה"צפרים" את הקורקינטים הקרובים לביתם ויטענו אותם במהלך בלילה. בבוקר שלמחרת יוחזרו הקורקינטים ל"קנים" ויעמדו לרשות הרבים. עבור כל BIRD שיטעין ויחזיר ל״קנים״, יקבל ה"צפר" עד 75 שקלים.

.