תומכי דונלד טראמפ בעצרת לקראת בחירות האמצע , רויטרס

ערב הבחירות בארה"ב: פייסבוק במבצע להסרת חשבונות חשודים

הרשת החברתית הודיעה כי מחקה 115 חשבונות פייסבוק ואינסטגרם, בין היתר בצרפתית ורוסית, ש"עשויים להיות קשורים לישויות זרות". ראשי רשויות החוק מזהירים מתעמולה רוסית

ההתערבות הזרה בבחירות בארה"ב נמשכת: חברת פייסבוק הודיעה בלילה שבין שני לשלישי, רגע לפני שנפתחות הקלפיות בבחירות האמצע, כי הסירה 115 חשבונות פייסבוק ואינסטגרם שניסו "להשפיע בצורה לא הולמת" על הבחירות.

בפוסט שעלה בעמוד רשמי של החברה, מסר נתניאל גלייצ'ר, ראש מחלקת מדיניות אבטחת הסייבר בפייסבוק, כי החברה פתחה בחקירה לגבי אותם עמודים, זאת לאחר ש"מערכות אכיפת החוק האמריקניות יצרו איתנו קשר לגבי פעילות מקוונת שהתגלתה לאחרונה, ושלאמונתם, עשויים להיות קשורים לישויות זרות... ושעשויות להיות מעורבות בפעילות מתואמת".

 
 
 

רוב העמודים שהוסרו מפייסבוק היו ברוסית או בצרפתית, ורובם של עמודי האינסטגרם שהוסרו כתובים באנגלית, וחלקם עסקו בסלבריטאים. גלייצ'ר, כך על פי הפוסט, רצה לעדכן את המשקיעים בחברה בדבר הפעולות שהחברה נוקטת כדי למנוע השפעה על הבחירות - זאת בהמשך למקרים רבים מהעת האחרונה בה הוסרו חשבונות, דפים ומשתמשים שניסו לעודד אנשים להימנע מהצבעה. 

אתמול, בהצהרה משותפת מטעם ראשי רשויות אכיפת החוק בארה"ב, נמסר כי בעוד הממשקים הטכניים של ההצבעה לא נפגעו על ידי החשבונות הזרים, הרי שגורמים זרים מנסים להשפיע על הבוחרים האמריקנים. "על האמריקאים לדעת ששחקנים זרים, בעיקר רוסיה, ממשיכים לנסות להשפיע על הסנטימנט הציבורי ותפיסת עולמם של הבוחרים דרך פעולות שמטרתן לזרוע פילוג; למשל, על ידי הפצת מידע שגוי על התהליכים הפוליטיים והמועמדים, והפצת תעמולה במדיה החברתית".