"אמא שלי התאבדה": הפוסט המרגש של שגיא הדרי סחף את הרשת

23 שנים אחרי הטראומה, חשף שגיא הדרי, כיום בן 35, את הנסיבות הטראגיות בהן מתה אמו. "רציתי להציף את המודעות לנושא, כדי שאנשים לא יתביישו ונוכל להציל אותם"

פוסט של שגיא הדרי סחף את הרשת וזכה לאלפי תגובות ושיתופים. "אמא שלי התאבדה!", הוא כתב, "עד לפני כמה שנים התביישתי להגיד את זה. בכל פעם הייתי מתפתל ומשיב שהיא הייתה חולה, ומתפלל שלא ימשיכו לשאול איזו מחלה הייתה לה. היום, יום האזכרה ה- 23 לאימא שלי, החלטתי להיחשף כדי להציף את המודעות לעוד ועוד אנשים - שלא יתביישו, כדי שנוכל לעזור ולהציל אותם".

"המוות לכשעצמו הגיע אלינו בפתאומיות, הטרגדיה והנסיבות לא קלות והאובדן לכשעצמו, לאבד אמא בגיל 12.5, זו התמודדות כפולה", אומר הדרי לצינור. "לפני 23 שנים היתה השתקה לנושא לפחות איך שאנחנו חווינו את זה, הסתירו ולא רצו לדבר על זה, אסור היה לדבר על כך. זו היתה בושה.

"הלכנו להתארח אצל חברים, ואכלנו שם ארוחת שבת ושאלו אותי על המשפחה שלי, ומה אמא עושה. אמרתי 'אמא נפטרה'. שאלו ממה, אמרתי 'מחלה'. שולחן שבת, אינטימי ושאלו איזו מחלה. רציתי לקבור את עצמי במקום. אלתרתי משהו. בסוף זה עלה והיתה מבוכה מאוד גדולה. עזבתי את השולחן, הלכתי לחדר והתפרקתי".

שגיא מספר כי בעקבות הפוסט "פנו אליי מאות אנשים ושיתפו אותי במקרים האישיים שלהם", ומסביר מה גרם לו לצאת החוצה עם סיפורו האישי. "התלבטתי שנים אם להעלות את זה, ובאיזה תזמון. יצא שחודש המודעות לבריאות הנפש הוא באוקטובר והאזכרה לאמא שלי היתה אתמול, מה שנתן לי את הכוח לצאת עם הסיפור בגדול".