יותר אינסטגרם, פחות פייסבוק: הרגלי הגלישה של הנוער נחשפים

אם אתם הורים למתבגרים או מתבגרות, אתם מכירים את מיוזיקלי או טיקטוק בשמם החדש, אבל סקר חדש שבודק את העדפותיהם של בני הנוער מגלה שהם פחות מכירים את ה"פייסבוק" הזה

גבירותיי ורבותיי, מהפך! לא, אלה לא תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות אלא תוצאותיו של סקר חדש ומקיף על שימוש בני נוער באפליקציות.

אחרי שנים של הובלה, סנאפצ'אט מאבדת את הבכורה לטובת אינסטגרם. סקר חדש של חברת ההשקעות Piper Jaffray שפורסם השבוע חושף כי 85% מבני הנוער משתמשים לפחות פעם בחודש ברשת החברתית מבוססת התמונות והסטוריז. סנאפצאט עדיין חזקה עם 84%.

47% עושים שימוש בטוויטר, אבל ההפתעה הגדולה היא קריסתה של פייסבוק. כן, הרשת החברתית של צוקרברג, שרק לפני שנתיים 60% מבני הנוער גלשו בה, מידרדרת לתחתית רשימת הרשתות החברתיות עם 36 אחוזי שימוש בלבד בקרב בני הנוער.

 ג'סיקה ג'ונס עונה 2
 

ג'סיקה ג'ונס עונה 2. נטפליקס לקחו את הבכורה מיוטיוב ( נטפליקס)

 

ולאן פני הדברים בכל הנוגע לרשתות החברתיות של הנוער? התשובה נמצאת בצלילים. אחרי ההצלחה הגדולה (וירידתה בסקרים) של מיוזיקלי, קבלו את.. טיקטוק. הרשת החברתית החדשה מאפשרת למשתמשים לייצר דואט ליפסינק בקלילות, כשעל הדרך נוצרים סרטונים משעשעים, יותר או פחות. בסוף השבוע האחרון סערה הרשת כאשר פורסם סרטון שהביא לביקורת קשה על טיקטוק, החשופה לשימוש ילדים.

סקר השימוש ברשתות חושף נתונים מעניינים גם לגבי צריכת תכני וידאו, כאשר ענקית המדיה יוטיוב מאבדת את הבכורה לטובת נטפליקס. בתחום השופינג אין הפתעות, ואמזון ממשיכה להוביל.