הסינים עשו בית ספר לכולם: וואווי הציגה את סדרת ה-Mate 20

הכירו את הסמארטפון שאפל הייתה רוצה להשיק: אחרי אינספור הדלפות וואווי חשפה את סדרת מכשירי ה-Mate 20 החדשה ונראה שמישהו באפל צריך להתחיל לדאוג. לכל הפרטים


אחרי ששיתפנו אתכם כאן לפני כשבועיים בהדלפת הענק של ארוע ההשקה של וואווי, הגענו ליום הגורלי עצמו ויש לציין שלמרות שנכנסנו לארוע כשרוב בנתונים כבר ידועים לנו - עדיין הצלחנו להיות מופתעים מכמות השיפורים שהענקית הסינית הצליחה להכניס לסדרת ה-mate שלה. אנחנו די בטוחים שבכירי אפל וסמסונג יושבים כרגע ומגרדים בראשם, כי מה שוואווי הצליחה לעשות אמש , הם לא עשו כבר שנים וזה - לחדש.

משהו טוב עובר על וואווי הסינית, אחרי שמכשיר ה-P20 שהושק לפני למעלה מחצי שנה קצר שבחים על מערך הצילום המשולש החדשני שלו, וואווי הצליחה להתעלות עליו והציגה את ה Mate 20 pro , אולי הסמארטפון הכי מתקדם היום, ואת אחיו הצעיר וה"שיגרתי" יותר ה -Mate 20. אל אלו מצטרף גם מכשיר ה- Mate20 lite המוזל שהוצג כבר קודם לכן ומפלצת הגיימינג האימתנית ה Mate 20 X עם מסך ה 7.2 אינצ' שבה נעסוק בנפרד.

 דגם המייט 20

דגם המייט 20 ( יוסי לוי)

 

אז מה הופך את ה mate 20 pro למכשיר הכי מתקדם כיום? קשה לשים את האצבע על דבר אחד, מדובר במכלול של פיצ'רים ושידרוגים שוואווי הצליחו לדחוס לתוכו - אבל לא מדובר בחידושים בסגנון "האימוג'י" של אפל או סמסונג, כי אם חידושים מהסוג שיאפשרו למכשיר להעניק לכם מקסימום ביצועים במהלך היום. חידושים מהסוג שחובבי טכנולוגיה ציפו לראו באייפון האחרון ולא ממש זכו לקבל אותם.

 Mate 20 pro

Mate 20 pro ( וואווי)

 

הסדרה החדשה של וואווי צויידה בשבב ה- Kirin 980, המעבד הראשון בעולם בארכיטקטורת 7nm שהוצג כבר בספטמבר האחרון בתערוכת IFA בברלין. כל המכשירים יגיעו עם עם הגרסה התשיעית של אנדרואיד (Pie) כמו גם גרסה חדשה לממשק המשתמש של וואווי - ה 9 EMUI. בחברה מספרים כי מדובר בקפיצת מדרגה שמעלה את רמת מהירות התגובה של המערכת בלא פחות מ-47 אחוזים ביחס לגרסה הקודמת.

טעינה אלחוטית הפוכה

דגם ה - mate 20 pro מצוייד במסך Oled בגודל 6.4 אינץ' וברזולצייה של QHD, לעומתו דגם ה mate 20 הרגיל יגיע אמנם עם מסך 6.53 אינץ' גדול יותר - אך ברזולציית FHD נמוכה יותר. לשני הדגמים סוללות נאות למדי - הדגם הרגיל מגיע עם סוללת 4,000mAh ואילו דגם הפרו זוכה לסוללה עוד יותר גדולה בנפח של  4,200mAh. הבדל משמעותי מאוד בין הדגמים טמון ביכולת הטעינה להם:  לפרו יכולת טעינה של 40W, בעוד שבדגם הרגיל יכולת הטעינה נשארה כשהיתה ועומדת על 10W.המשמעות העיקרית כאן היא שחצי שעת הטענה תעניק לסוללת דגם הפרו לא פחות מ-70 אחוזים.

בגזרת הטעינה האלחוטית , הרי ששני הדגמים תומכים ביכולת טעינה של 15W, כשהחידוש העיקר כאן הוא שדגם הפרו מסוגל להטעין מכשירים אחרים בעלי יכולת טעינה אלחוטית (דוגמת סמארטפונים ואוזניות) במהירות דומה.

 דגם הפרו והמגרעת הרחבה

דגם הפרו והמגרעת הרחבה ( וואווי)

 

המצלמות

בכל הנוגע למצלמות הלייקה בהן צויידו הדגמים, הרי שגם כאן דגם הפרו מתעלה על הדגם הרגיל. הפרו מגיע מצוייד במערך צילום המורכב משלוש מצלמות שהמרכזית מכילה חיישן 40 מגה פיקסל עם מפתח של 1.8 , עדשאולטרא רחבה עם חיישן  20 מגה פיקסל ומפתח צמצמם של 2.2  ולבסוף עדשת טלפוטו עם חיישן 8 מגה פיקסל ומפתח צמצמם של 2.4. הדגם הרגיל מגיע מצוייד גם כן במערך צילום המורכב משלוש מצלמות, כשהמרכזית מכילה חיישן 12 מגה פיקסל עם מפתח של 1.8 , עדשאולטרא רחבה עם חיישן 16 מגה פיקסל ומפתח צמצמם של 2.2  ולבסוף עדשת טלפוטו עם חיישן 8 מגה פיקסל ומפתח צמצמם של 2.4.

 דגם המייט 20 הרגיל

דגם המייט 20 הרגיל ( וואווי)

 

מצלמת הסלפי בשני הדגמים מצויידת בחיישן של 24 מגה פיקסל. בנוסף, דגם הפרו מגיע מצוייד בתקן IP68 המבטיח עמידות למיים (הדגם הרגיל לא זכה בתקן הזה) כשבוואווי הציגו גם קייס צילום מיוחד  עבור המכשיר המיועד לצלילה ושחייה.

וואווי הקדימה את אפל וסמסונג, והפכה ליצרנית השלישית בעולם שהציגה סורק טביעת אצבע המשולב מתחת למסך. הפיצ'ר הזה יגיע רק בדגמי הפרו, בעוד שהדגם הרגיל מסתפק כרגיל במשטח סריקה ייעודי.

מה עוד?

אל מול כל החידושים הללו, מעיבות כמה החלטות שמעט מגמדות את ההישג של וואוי ובראשן הבחירה להיצמד עקב אחר עקב לאפל - המובילה העולמית. שוב אנו רואים את הנוצ', אותה מגרעת במסך שאפל הציגה בדגם ה-X ומאז התפשטה לכל עבר וגרמה לכך שכל הסמארטפונים נראים אותו הדבר. בנוסף, וואוי העתיקה את סריקת הפנים התלת מימדית של אפל ואת האימוג'ים המותאמים אישית. עוד החלטה תמוהה היא ההתעקשות של החברה להציג כרטיס זכרון חדש וייחודי למכשיירם שלה - כרטיס Nano SD, כרטיס זיכרון קטן ב-45 אחוזים מכרטיסי ה-  Micro SD המוכרים. מדובר בתקן ייחודי לחברה  ולא ברור עדיין אם חברות אחרות יבחרו לאמץ אותו . 

מתי הם ינחתו בישראל וכמה הם יעלו?

ובכן צמד המכשירים יושק בישראל בשבועיים הקרובים בישראל כשהדגם הרגיל ימכר ב- 2,999 ש"ח ואילו דגם הפרו  כבר זוכה לתג מחיר גבוה יותר של כ - 3,999 ש"ח. 


הכותב היה אורח החברה בלונדון