חולדאי, מאחוריך: מי המועמד לראשות עיריית ת"א ששובר את הרשת?

עמוד הפייסבוק של איסאייס אפוורקי זכה למאות אלפי חשיפות, וכעת מתברר מי עומד מאחוריו: אור שרון מדרום ת"א שרוצה להקים קול זעקה. "הסאטירה של היום - המציאות של מחר"

הבחירות לרשויות המקומיות בדרך, ובחודש האחרון הצטרף למירוץ בתל אביב מועמד שסוחף את הרשת. מדובר באיסאייס אפוורקי, שעמוד הפייסבוק שלו זכה לעשרות אלפי חשיפות, הוא רב עם איציק שמולי וקורא תיגר על רון חולדאי. אבל מיהו באמת?

מאחורי העמוד, כך מתברר, עומד בחור בשם אור שרון, צעיר תושב דרום תל אביב, שרצה להעלות את המודעות למצוקתם של תושבי השכונות בהן קיימת נוכחות גדולה של מבקשי מקלט, בין היתר מאריתריאה.

"רציתי להשמיע את הקול שלנו, תושבי דרום תל אביב, ואת זעקתם", הוא מספר בראיון לצינור. "המסר הוא קריאת השכמה לציבור הישראלי כולו ולממשלה, כדי להתעורר ולעשות משהו. הפוסטים שעולים שם אמנם סאטיריים אבל אנחנו מאמינים שיבוא יום וזה יכול להיות מציאותי".

 
 
 

שרון "מבטיח" בשם אפוורקי דברים כמו כוח אריתראי מזוין ואיחוד משפחות. "אנחנו מאוד לא מעוניינים שתהיה רשימה של אריתראים. קודם כל הם לא אזרחים כרגע והפחד שלנו הוא שיקבלו מעמד של תושב ויוכלו לרוץ ולהיבחר. אנחנו מאמינים שמקומם של האריתאים, שהם לא באמת פליטים, באריתריאה. בלונדון אף אחד לא האמין לפני 20 שנה שיהיה ראש עירייה מוסלמי, אבל הבדיחה של היום היא המציאות של מחר".

מתוך עמוד הפייסבוק של איסיאס אפוורקי

פוסט מהעמוד. "אנשים מבינים את המצוקה" (צילום מסך )

 

הצעיר מוסיף: "הדברים שאני כותב לא מנותקים מהמציאות. אנחנו עוקבים אחרי מנהיגי הקהילה האריתראית בארץ ובעולם וזה מגיע לכרזות אנטישמיות שהם מעלים. כרגע יש מסתננים שמסתובבים בעולם ומכפישים את שמה של ישראל בכנסים. זה חמור מאוד, ולכן יצאנו בקמפיין הזה". הוא מספר כי הפוסטים נחשפו כבר לרבע מיליון אנשים. "יש את הזועמים שמקללים ולא מבינים איך דבר כזה קורה, ויש כאלה שמבינים שזה עמוד סאטירי. אבל תמיד אנחנו מקבלים תשובות של 'אמנם זה סאטירה, אבל אנשים מבינים את הסכנה והמצוקה'".

הוא חושש מדברים שכבר קרו באירופה: "ניידות שרופות ברחובות, המון בלגן והשתוללות. אמנם עוד לא הגענו לזה בישראל, אבל זה יכול לקרות כאן ואנחנו מקווים להימנע מזה".