חמישה חודשים לאחר שנהרג: חברתו של טל פסקל חגגה לו יומולדת 22

מאות אנשים הגיעו לרידינג 3 לערב של הופעות מטאל, ועל הבמה עמדה דפנה לנגר והקדישה לבן זוגה המנוח את הערב | "הבנתי שאם אפסיק להיות שמחה, זה ישבור אותו שוב"

לפני חצי שנה, החיים של דפנה לנגר השתנו לחלוטין כשהודיעו לה שבן הזוג שלה טל נהרג בתאונת דרכים. שלשום היא חגגה לו יומולדת בערב הנצחה מרגש, ברידינג 3 במופעים של להקות מטאל - בדיוק כמו שהיה רוצה.

זה לא היה ערב רגיל. זו היתה מסיבת יומולדת 22 לטל פסקל - רק בלעדיו.

"זה היה יום רגיל", היא משחזרת, "קמנו בבוקר והוא אמר כמו כל בוקר 'איזה כיף שהאשה הכי יפה בעולם לידי'. יצאתי לבסיס, הוא היה אמור לאסוף אותי בערב, ואז זה קרה... אפשר לראות את הצומת כאן מהחלון. הוא נסע ישר אחרי הרמזור, ואוטובוס נכנס בו במהירות כל כך גבוהה שהוא נהרג במקום. הייתי במשרד וההודעה האחרונה שלי היתה 'בייב, אני אמורה לקבל מלגה לאוניברסיטה'. הוא לא ענה 45 דקות, אמא שלו אמרה שהוא במיון והטלפון לא עובד. הגעתי למיון והשוטר אמר לי באמצע המסדרון של המיון - 'דפנה, אני צריך להגיד לך משהו. טל נהרג".

דפנה לנגר, בת זוגו של טל פסקל שנהרג בתאונת דרכים
 

דפנה לנגר, בת זוגו של טל פסקל שנהרג בתאונת דרכים (הצינור )

 

לפני מותו היו לו חשבונות פייסבוק ואינסטגרם פעילים, והיום הרשת הפכה לאתר הנצחה עבורו. גם בתיכון חדש נפתחה פינת הנצחה עבורו, עם פוסטים ודברים שהעלה. "כשיצאתי מהשבעה, הייתי יושבת וקוראת הודעות שלו. כמה הוא אהב אותי, משוגעת ושמחה כמו שאני. 'אני מאושר רק כשאני מאושרת'. ואם אני אשדר ואהיה עכשיו משהו שלא הכיר, זה ישבור אותו פעמיים באיזושהי צורה".

לנגר כתבה פוסט בפייסבוק וביקשה מאזרחי ישראל להגיע לערב ההנצחה עבור טל, פוסט שזכה לאלפי שיתופים. "קיוויתי שאנשים באמת יגיעו, זו מטרה חשובה", היא אומרת, "שאנשים יעריכו את החיים של עצמם ויסעו רק היום בצורה יותר בטיחותית בכביש - עשיתי את שלי".