ההייפרלופ כבר כאן: הכירו את הרכבת שתסיע אתכם ב-1,300 קמ"ש

מתל אביב לבאר שבע בכמה דקות? מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס בחצי שעה? הרכבת העתידנית, שהקרון הראשון שלה הוצג בספרד, מגרה את הדמיון - והשנה היא כבר עשויה להיכנס לשימוש

תנועת הנוסעים בנתב"ג, כך פרסמה רשות שדות התעופה, שברה שיאים בחגי תשרי. נמל התעופה הבינלאומי של ישראל, צפוי להתרחב ולהכפיל את תנועת הנוסעים בשנים הקרובות. אבל עתיד התחבורה, אם תשאלו כמה מומחים לדבר, לא נמצא במטוסי ענק או במוניות מעופפות – אלא דווקא על הקרקע.

בסוף השבוע נחשף ה"קווינטרו וואן", קרון ההייפרלופ הראשון בעולם. למי שפחות היה איתנו, להלן תקציר הפרקים הקודמים: בשש השנים האחרונות עובד אילון מאסק, האיש שמאחורי הרכב החשמלי "טסלה" ופרויקט החלל "ספייס איקס", על הרכבת האולטרה-מהירה, היא ההייפרלופ.

 
 
 

הרכבת הראשונה מסוגה שפועלת בכוח מגנטי ונוסעת במנהרות ואקום מיוחדות, מתוכננת לנסוע בלא פחות מ-1,300 קמ"ש, או במילים אחרות: 30 דקות בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס, שהן שתי דקות יותר ממה שצפויה לנסוע, מתישהו, רכבת ישראל בין תל אביב לירושלים...

 רכבת ההייפרלופ מוצגת בספרד
 

רכבת ההייפרלופ מוצגת בספרד (רויטרס )

 

אם תצלח את נסיעות המבחן הרבות, ההייפרלופ תהפוך לרכבת נוסעים מבצעית כבר השנה בקליפורניה, ובהמשך בדובאי, גם שם כבר נבנית תשתית לנסיעה של כעשר דקות בין נסיכויות המפרץ.

ומה אצלנו? בנתיבי איילון דווקא הביעו עניין בפרויקט, שיכול להסיע 800 איש תוך כמה דקות בין תל אביב לבאר שבע, ההייפר לופ תוכל לקחת אתכם גם תוך שעה לאתונה או לאיסטנבול וגם תוך חצי שעה לדובאי או לטהרן. עכשיו, רק חסר, שיגיע השלום.