מפל מלאכותי ושירות רובוטי: שדות התעופה הכי מטורפים בעולם

השדרוג בנתב"ג עושה לכם חשק לטוס? חכו עד שניקח אתכם לעתיד - לקניון הלייפסטייל בסינגפור, לרכבות החשמליות במקסיקו או, אם היעדים האלה רחוקים לכם מדי, ל"שדה ארדואן"

נתחיל מבייג'ינג, שם ייחנך ב-2019 הטרמינל הגדול בעולם, בשדה התעופה הבינלאומי החדש של סין, דאשינג. זה יקרה אחרי חמש שנות בנייה והשקעה של יותר ממיליארד דולר. בשדה החדש יעברו 72 מיליון נוסעים בשנה ושני מיליון טון של מטענים.

לא רחוק משם, בסינגפור הולכות ונשלמות ההכנות לפתיחת "ג'ול", הטרמינל המתקדם בעולם שיהיה למעשה קניון ומתחם לייף סטייל אינסופי – בתוך שדה התעופה. בלב המתחם ייבנה מפל המים המלאכותי הגדול בעולם, שסביבו עולם ילדים אדיר מימדים עם פארק טרופי, מגלשות ושלל אטרקציות שעלולות להשכיח מכם את העובדה שבכלל הגעתם לכאן כדי... לטוס מכאן.

נמל התעופה דאשינג בבייג'ינג
 

נמל התעופה דאשינג בבייג'ינג (הדמיית מחשב )

 

כאן באזורנו, טורקיה ממשיכה במאמצים להפוך למעצמת התעופה האזורית. שדה התעופה החדש של איסטנבול, אותו מכנים הטורקים "שדה ארדואן" על שם השליט, יהיה למעשה עיר חכמה שנשלטת בידי רובוטים מסוגים שונים ובצורות שונות שילוו אתכם מהצ'ק אין ועד ההמראה. לצד אלה מבטיחים באיסטנבול גם עיצוב חדשני ומרהיב.

ייצור מתכת מפלצתי אחר הוא שדה התעופה הבינלאומי החדש של מקסיקו. בעוד כשנה מהיום צפוי להיחנך השדה שיהיה הגדול ביבשת אמריקה. אחד החידושים המעניינים שם יהיה העובדה שעל אף גודלו, לא תצטרכו כמעט ללכת מילימטר אחד בעצמכם. את כל הדרך מהכניסה ועד למטוס, פחות או יותר, תעשו ברכבות חשמליות ללא נהג, מדרגות חשמליות ומסועים אלקטרוניים. שלא תתאמצו יותר מדי.

 
 
 

מדינה שאולי לא ציפיתם שתתחרה בתחום החדשנות בשדות התעופה היא וייטנאם, שם יחלו בקרוב העבודות להקמת שדה התעופה החדש, לונג טאן. שדה החללית שצפוי להיחנך רק ב-2025 צפוי להיות ירוק יותר מאלה המוכרים לנו כיום. גם בכך שיספק את האנרגיה של עצמו, וגם כי הוא יהיה ירוק ממש, עם שלל צמחייה, עצים ופרחים, וגנים פתוחים לרווחת הנוסעים תחת כיפת השמיים.

נסיים קצת פחות בגדול, עם מה שאמור להיות החלופה לנתב"ג, שדה התעופה "נגב" בנבטים. למרות שהתוכנית להקמתו טרם אושרה סופית, הדמיה כבר יש, ואפילו מסלול המראה. באיסטנבול, סינגפור, בייג'ינג או נבטים, שתהיה לנו טיסה עתידית נעימה וקלה.