אורנה ומשה דץ, שימו לב: יש ספונסרית ראשונה לאירוויזיון 2019

את הזמרים שהופיעו בשנות ה-90 כזוג נשוי כולם מכירים, אבל כעת חברת MyHeritage הודיעה כי תעניק חסות לאירוע המוזיקה בחודש מאי - ותחפש קשרים בין משתתפי התחרות בעבר

אירוויזיון 2019 קורם עור וגידים בימים אלה, וכעת יש גם נותנת חסות גדולה ראשונה: כיאה לאירוע שיתקיים בישראל, מדובר בחברת הסטארטאפ הישראלית MyHeritage, העוסקת בחקר שורשים ומציאת קרבה משפחתית. החברה הכריזה הבוקר (ג') כי תהפוך לנותנת החסות הראשית לאירווזיון 2019, וביחד עם ההודעה הרשמית הכריזו שם גם על כוונתם לצאת בשלל פעילויות סביב הארוע הנוצץ . 

החברה חתמה על ההסכם עם איגוד השידור האירופי EBU המנהל את תחרות האירוויזיון, ושני הגופים ישתפו פעולה "כדי לייצר תוכן מותאם למורשת ההיסטורית העשירה" של האירוע. בחברה הישראלית הבטיחו לחשוף קשרי משפחה בין הזוכים בתחרויות העבר, המשתתפים וקהל המעריצים.

כזכור החברה מאפשרת למשתמשיה הרבים ברחבי העולם למצוא קרובי משפחה, לחקור ולתעד את ההיסטוריה המשפחתית באמצעות טכנולוגיה מתקדמת של הצלבת מידע במאגר מידע נרחב המכיל למעלה מ-9 מיליארד רשומות היסטוריות. וכן באמצעות בדיקת DNA ביתית, המאפשרת גם לקבל ניתוח מדויק של מוצאו האתני של הנבדק.

כנראה שאורנה ומשה דץ שייצגו את ישראל בתחילת שנות ה-90 כזוג נשוי (ונפרדו מאז), או האחיות התאומות טולמצ'בי שייצגו את רוסיה ב-2014, הן דוגמאות קלות למדי, כך שלחברה יהיו אתגרים רציניים יותר.

 
 
 
 

אבירם לוי, סמנכ"ל השיווק של MyHeritage, וג'ון אולה סנדר, המפקח הראשי של EBU, הודיעו כי שיתוף הפעולה יאפשר לממש את הערכים המשותפים של גיוון תרבותי ויצירתיות. חצאי הגמר, כזכור, יתקיימו ב-14 וב-16 במאי והגמר ב-18 במאי, כולם במרכז התערוכות הבינלאומי EXPO בתל אביב.

 "אנו שמחים לשתף פעולה עם תחרות האירוויזיון" אמר לוי, "שהיא אחת ההתכנסויות הגדולות בעולם לחגיגה של גיוון תרבותי ויצירתיות. אלו ערכים המלווים אותנו יום-יום בחברתנו. הסיוע שאנו מספקים לחיזוק קשרים משפחתיים החוצים לאומים ותרבויות מזכירים לנו כי למרות שאנו שונים וייחודיים, אנו גם דומים ומחוברים יותר ממה שאנחנו מניחים".