האפליקציה הזו תגרום לילדים שלכם ללמוד גם אחרי בית הספר

Class.Me הינה פלטפורמת מובייל המאפשרת תקשורת לימודית-חברתית המשנה לחלוטין את האופן בו תלמידים ומורים מתקשרים בכיתה ומחוצה לה. אז איך זה עובד? צפו

היה קל לחשוב שבשל ריבוי ערוצי התקשורת כגון וואטצאפ ופייסבוק יהיה הרבה יותר קל לתלמידים ללמוד ביחד ולחזור על החומר מהבית באמצעות הקבוצות הכיתתיות השונות. אבל למעשה קבוצות הוואטצאפ אינן מותאמות לכך. גם כאשר פותחים קבוצה במיוחד לצורך למידה הדיון עובר במהרה לנושאים אחרים. כעת,  אפליקציה חדשה בשם Class.Me רוצה לשנות את המצב.

 האפליקציה מאפשרת למעשה תקשורת ולמידה משותפת בין תלמידים באותה כתה, ומעניקה גישה פשוטה וקלה לחומרי השיעור, שיעורי הבית, מבחנים ואפילו תקשורת בלתי אמצעית וישירה עם המורה. החברה הוקמה לפני כשנתיים על ידי אמיר ליס -  מורה למתמטיקה עם חיבה לטכנולוגיה וניר ציוני - יזם סידרתי בעל רקע וניסיון פיננסי ואסטרטגי. "ההברקה הגיעה לאחר שמספר תלמידים ביקשו ממני לפתוח קבוצת וואטצאפ לפני מבחן גדול על מנת לחזור על החומר יחדיו. לאחר מספר התכתבויות בין תלמידי הכיתה לביני כבר לא היה ניתן להבין דבר ואז הבנתי  שיש לפתח משהו שונה לחלוטין שיתאים לצורך למידה בלבד" אומר אמיר ליס.

Class.Me :"אפליקציות הקיימות כיום בעולם לא מותאמות ללימודים משותפים"
 

Class.Me :"אפליקציות הקיימות כיום בעולם לא מותאמות ללימודים משותפים" (יח"צ)

"המדיה החדשה אולי מותאמת לשיחה קבוצתית", מוסיף אמיר, "אך האפליקציות הקיימות כיום בעולם לא מותאמות למטרה הזו. כך לדוגמה, שיחה  שמתקיימת בקבוצת וואטסאפ בנושא מסויים , יכולה להפוך להשתלשלות של מאות הודעות, כאשר נושא השיחה  הולך לאיבוד.  


מנקודת מבטם של המורים הכשל הוא כפול- לא רק שהם מוצאים עצמם עונים על אותה שאלה עשרות פעמים  בשל הפלטפורמה הלא מותאמת, אלא הם גם נאלצים לתת מענה בשעות לא סבירות, או לקבל נוטיפיקציות מיותרות בכל פעם שהתלמידים החליטו לשוחח על הפרק החדש  של כפולה.
 
"לפני מספר חודשים עקב דרישת שוק החלנו לשלב בחלק מהכיתות הקיימות, שירות של מורים פרטיים בצ'אט מטעם Class.Me. השירות ניתן בזמינות גבוהה ובהזמנה מראש לכל חברי הכיתה יחדיו על פי דרישת מורה. השירות תופס תאוצה גבוהה מאוד עם שימושיות רבה (מאות כיתות פעילות, מאות שעות עם מורה פרטי ועשרות אלפי הודעות הועברו כל זאת בזמן קצר מאוד) ולקוחות משלמים ראשונים" מסביר ניר ציוני.
 
החברה פועלת בארץ באישור ותמיכה מלאה של משרד החינוך ובימים אלו החברה נכנסת לפעילות במדינות נוספות מחוץ לישראל, כשלאחרונה סיימו שם  סיבוב השקעה ראשון ע"י חברת פרנס"ה מקבוצת בסדנו. "חברת פרנס"ה מקבוצת בסדנ"ו בחרה להשקיע במיזם אך בראש ובראשונה בחרה להשקיע ביזמים ובכך מיישמת את אסטרטגיית ההשקעות שלה במיזמים שהינם בעלי אופק חברתי ועסקי. קלאס. מי, היא כזו, המעניקה כלי חכם, נגיש, ידידותי וחברתי לתלמיד ולמורה" מציינים יו"ר קבוצת בסדנו, אלי גרוס ומנהל ההשקעות בקבוצה קובי ביטון. "נשמח לבחון השקעות במיזמים חינוכיים נוספים בישראל".