עם הרבה עזרה מ"פונג" ו"פקמן", אדם לוי הצליח לנצח את הסרטן

אדם לוי, מדריך טיולים וחובב משחקי מחשב נוסטלגיים, חלה ועבר ניתוח קשה ("פתחו אותי כמו דג פילה"). כשחיפש דרך להתאושש, נרתמו לעזרתו חברים מן העבר - והקנאביס הרפואי

לאיש שלפניכם כמעט 15 שעות יומיות של משחק מול מסך המחשב: הוא כמעט ולא יוצא מהבית. הוא בן 38, נשוי ואב לשתיים - ולא, הוא לא מכור רגיל.

החיבה של אדם לוי למשחקי מחשב התחילה כבר בגיל צעיר. הוא הפך בהמשך למדריך טיולים, אבל לפני שש שנים הוא קיבל את הבשורה, ומאותו רגע, החיים שלו התהפכו. "חליתי בסרטן, עברתי ניתוח קשה", הוא מספר, "פתחו אותי כמו דג פילה. לקח לי זמן לצאת מהכאפה הזו".

ואז אהבת הילדות הישנה חזרה לחייו, הפעם בתור שחקן חיזוק. היום הוא מפתח רטרופיין, מפעיל 5 קבוצות רשת שונות בנושא תכנות משחקים וגם בנה לגמרי בעצמו מכונת משחק שמכילה עד 1,500 משחקים שונים. 

היום משחקי המחשב הם הרבה מעבר להנאה ויצירה עבור אדם. הם הפכו לתראפיה של ממש. אדם הוא איש משפחה, נשוי ואב לשתי בנות והאתגר של המחלה לא פסח גם עליהן. אבל את ההקלה הגדולה הוא מצא בקנאביס רפואי, כשאחרי לא מעט תלאות בירוקרטיות הוא קיבל אישור למינון גבוהה של החומר. רק שעכשיו, רפורמת הקנאביס האחרונה של שר הבריאות ליצמן שוב טרפה את הקלפים.