איסוף מידע על גולשים בפייסבוק, אילוסטרציה , רויטרס

סקר: רוב האמריקנים גולשים פחות בפייסבוק מאז פרשת איסוף המידע

חודשים אחרי פרשת קיימברידג' אנליטיקה מתברר: כרגע מהגולשים שנסקרו מחקו את האפליקציה בכלל, ועוד 42 אחוזים הפסיקו להשתמש ברשת החברתית למשך זמן רב. לכל הנתונים

חודשים לאחר פרשת "קיימברידג' אנליטיקה" שבמסגרתה התברר כי הקמפיין של דונלד טראמפ כרה מידע על קרוב ל-100 מיליון דולשים בפייסבוק, סקר חדש שפרסם לאחרונה מכון המחקר הנחשב PEW מעלה עד כמה הנזק לחברה היה גדול. ולמרות שסקר קודם, שנערך בסמוך יותר לאירוע, הראה נתונים מעודדים מבחינת הרשת החברתית, הנתונים הנוכחיים צריכים להוות אור אדום עבור מארק צוקרברג.

על פי הנתונים שפורסמו, 74 אחוזים - כשלושה רבעים - מתוך 4,594 גולשים שנסקרו בין סוף מאי לאמצע יוני האחרונים, שינו את דרך השימוש שלהם בצורה מסוימת. 26 אחוזים מהם מחקו את האפליקציה כליל מהסמארטפון שלהם, 42 אחוזים הפסיקו להשתמש בה למשך מספר שבועות או יותר מכך, ו-54 אחוזים שינו את הגדרות הפרטיות שלהם, בעקבות הפרשה בה התברר שפרטיהם ותחביביהם עלולים להיות חשופים לעיני כל.

 
 
 

הקהל שהפחית את השימוש באורח משמעותי ביותר, על פי המחקר, הוא הצעירים - אולי הנתון המטריד ביותר עבור פייסבוק: 64 אחוזים מבני 18 עד 29 שינו את הגדרות הפרטיות ו-44 אחוזים מחקו את האפליקציה ממכשירם.

עם זאת, הנתונים הללו דווקא מנוגדים לדוחות האחרונים של החברה עצמה לגבי אותה תקופה, בהם נאמר כי מספר המשתמשים היומי ברשת נותר יציב - כ-185 מיליון בארה"ב ובקנדה מדי יום, כמו ברבעון הקודם. בהודעה שפרסמה פייסבוק בתגובה, עבור הוושינגטון פוסט, נכתב: "בחודשים האחרונים הבהרנו את המדיניות שלנו, הפכנו את הגדרות הפרטיות לקלות יותר למציאה ואפשרנו לאנשים להגיע, להוריד או למחוק כליל את המידע עליהם שהופיע אצלנו, ויצאנו בקמפיין שאיפשר לאנשים לדעת איך לנהל את המידע עליהם".