צוות סייסנס, שיר ניומן, סייסנס

פותחים את תשע״ט ברגל ימין: סייסנס מגייסת 80 מיליון דולר

חברת סייסנס הישראלית הכריזה הערב(ג') כי השלימה גיוס נרחב בהיקף של כ-80 מיליון דולר. הגיוס האחרון מביא את סה"כ ההשקעות בחברה לכדי 200 מיליון דולרים עד כה

הפלטפורמה שפיתחה סייסנס (Sisense) עוזרת לעסקים לאחד מאגרי מידע ומאפשרת ניתוח והצגה ויזואלית של כל סוגי המידע הארגוני עבור חברות בכל הגדלים, החל מסטארטאפים בתחילת דרכם ועד ארגוני ענק - במטרה לפשט את הגישה לידע ולנתונים עיסקיים. בין לקוחות החברה כיום: General Electric, Nasdaq, Wix, Phillips ואחרים. הפלטפורמות של סייסנס, In-Chip and Single Stack, מפשטות כל שלב בתהליך הבינה העסקית ומסייעות בהכנת נתונים ובגילוי תובנות באופן מיידי מתוך מידע ארגוני מורכב.

סבב הגיוס הנוכחי הובל בידי Insight Venture Partners, קרן הון עולמית מניו-יורק שמנהלת נכסים בסך כולל של מעל ל-20 מיליארד דולר, והשקיעה ביותר מ-300 חברות ברחבי העולם.  בחברה מספרים כי ההשקעה תשמש להאיץ את הגיוס האגרסיבי של עובדים, להמשך ההתרחבות הגלובלית, ומינופה של פלטפורמת האנליטיקס Sisense Single-Stack המיועדת לפשט את העבודה עם מידע מורכב. "למדנו על סייסנס לראשונה כאשר זיהינו שרבות מהחברות בפורטפוליו שלנו השתמשו בטכנולוגיה כדי לחלץ תובנות קריטיות שנועדו לניהול העסקים שלהם ומינוף מוצריהם ושירותיהם" אומר  ג'ף הונינג  דירקטור מנהל בקרן Insight Venture Partners. "אנחנו מצפים לעבודה המשותפת עם סייסנס, להמשיך את גדילתה המרשימה ולגלות עוד הזדמנויות כשהחברה ממשיכה לצמוח ".

 הפלטפורמה של סייסנס עוזרת לעסקים למצות את מאגרי המידע שלהם
 

הפלטפורמה של סייסנס עוזרת לעסקים למצות את מאגרי המידע שלהם ( יח"צ)

במקביל מודיעה החברה על הצטרפותו של זאק אורלוקר לדירקטוריון החברה. אורלוקר נחשב למי שהוביל ארבע חברות בתחומי ה-SaaS, דאטה והאנליזה ששוויים מסתכם במעל ל-10 מיליארד דולר. בין תפקידיו האחרונים הוא כיהן כ-COO בחברת  Zendesk, סגן נשיא בחברת MySQL, וחבר דירקטוריון בחברת הבינה עסקית Pentaho. בנוסף הוא מרצה באוניברסיטת מישיגן, כתב ומרצה בתחומי החדשנות.

 אמיר אורעד, מנכל סייסנס
 

אמיר אורעד, מנכל סייסנס ( יח"צ)

לדברי אמיר אורעד, מנכ"ל חברת סייסנס: "אנו גאים על ההצטרפות של קרן Insight Venture Partners למימוש המשימה שלנו כחברת טכנולוגיה שהופכת דאטה מורכב לתובנות שזמינות באופן מיידי בכל מקום. כל עסק כיום עומד בפני האתגר המסובך של חילוץ התובנות הרלוונטיות והמדויקות עבורו. דבר שנעשה קשה עוד יותר נוכח לכמויות הדאטה והמקורות שגדלים מידי יום. סבב הגיוס הנוכחי יאפשר לנו לצמוח על ידי גיוס רחב של צוותים. ההשקעה תאפשר לנו להמשיך לבסס את החברה ברמה הגלובלית, להגביר את היכולת הטכנולוגית שלנו בענן, ולבצע השקעות נוספות בטכנולוגיית In-Chip על ידי עיבוי וחיזוק המעבדות שלנו בתל אביב, המתמחות ב-Machine Learning) ML), ו- Artificial Intelligence) AI)".

החברה נוסדה בשנת 2004 בידי גיא בויאנג'ו, אביעד הראל, עדי עזריה, אלדד פרקש ומנהל אותה, כאמור, המנכ"ל אמיר אורעד. סייסנס מעסיקה מעל ל-450 עובדים בישראל, ניו-יורק, אריזונה, קייב וטוקיו.