לנובו מציגה: מחשב נייד עם שני מסכים שנפתח בנקישה

אחת ההכרזות המסקרנות בתערוכת הגאדג'טים הגדולה באירופה שנערכה השבוע היתה זו של לנובו שחשפה את הדור השני של מחשבי היוגה בוק של לנובו. אז במה מדובר? הצצה מיוחדת

ענקית המחשבים הסינית לנובו חשפה את הדגם השני של המחשב פורץ הדרך שלה – היוגה בוק שהוצג לראשונה בדיוק לפני שנתיים . הדגם החדש מחליף את מקלדת ההיילו שפיתחו שם בצג אי אינק בגודל של 10.8 אינץ' שיתווסף לצג הרגיל  - גם הוא באותו הגדול.

ה - YOGA Book C930 ככול הנראה המחשב הנייד הראשון שמציג מסך שני מלא  - בתצוגת E Ink, בדומה לקוראי הקינדל המפורסמים של אמאזון.

YOGA Book C930

YOGA Book C930 ( יח"צ)

 

אם היוגה בוק הראשון הציג מודל מסקרן אך מעט בוסרי של מחשב נייד נטול מקלדת פיזית אשר הוחלפה במשטח מגע ייחודי - הרי שכאן כבר מדובר באחד המחשבים הניידים המרתקים שראינו מזה זמן רב.

YOGA Book C930

YOGA Book C930 ( יח"צ)

 

 מסך ה E Ink במחשב החדש נראה פרקטי ומתמודד בגבורה עם ספרים ועיתונים. כשהוא לא בשימוש  הוא הופך למשטח מגע עם עט סטיילוס ייעודי, וכמובן  - גם למקלדת ייחודית ( אותה מקלדת Halo מהדגם הראשון) שלמרבה הפליאה והשמחה - לראשונה תומכת גם בעברית.

אחד הפיצ'רים הייחודיים למחשב הזה הוא פתיחה באמצעות נקישה. היוגה בוק החדש יפתח בעודו במצב מאוזן באמצעות נקישה פשוטה, שבתורה תפעיל מנגנון מגנטי שיוביל לפתיחת המחשב.

היוגה בוק החדש מתגאה בעובי של 9.9 מילימטרים וישקול מעט מתחת ל-800 גרם.  במחשב יגיע בשתי תצורות: הראשונה עם מעבד I3 והשנייה מצויידת במעבד I5 מהדור החדש של אינטל. מבחינת זכרון מערכת הרי שכאן מדובר ב-4 גיגה רם ומבחינת שטח האיכסון הרי שזה יגע עד לכדי 256 גיגה SSD. מבחינת חיי הסוללה, הרי שזו אמורה להספיק למעט יותר מ 8.5 שעות עבודה ועד 16 ימי המתנה. מסך ה-LCD העיקרי הוא בגודל 10.8 אינצ' וברזולוציית QHD  2560X1600, בעוד שהמסך המשני, מסך ה E ink, יגיע בגודל זהה לזה הראשי וברזולוצת Full Hd.

ומה לגבי המחיר? ובכן זה יעמוד בארה"ב על 999 דולרים כשהשיווק והמכירה יחלו שם כבר באוקטובר הקרוב. לישראל הדור השני של היוגה בוק צפוי להגיע רק בהמשך - לקראת תחילת 2019.