עידן תלם מציג: כך עושים עשרות אלפי שקלים בחודש מגיימינג

עם עמוד יוטיוב מצליח ועשרות אלפי עוקבים, עידן תלם הוא השם הכי חם בתחום הגיימינג. שמענו ממנו כמה כסף עושים מזה (כחייל!), ואיך הפורטנייט שינה את חייו

עד לפני שנתיים עידן תלם היה נער רגיל שנהנה ממשחקי מחשב, עד שהוא גילה את הפוטנציאל האדיר ביוטיוב. "התחלתי מקלאש רויאל, ניצחתי בתחרות עולמית וקיבלתי פרס ענק בתוך המשחק וביקשו ממני לצלם את זה", הוא מספר, "צילמתי, ואז היו הרבה צפיות והגיעה דרישה לצלם עוד".

 
 
 


כך נולד ערוץ יוטיוב תוסס, Inde Game, שהתחיל ממצלמת רשת קטנה והתפתח לאולפן של ממש ("ההורים שלי התחרפנו ממני", הוא מסביר. "יש לי 200 אלף עוקבים, הצופים בני 7 עד 18", הוא ממשיך, "כל שבוע מעלה שני סרטונים של משחקים שונים, דברים שאני מתחבר אליהם ושאני בטוח שהקהל שלי יאהב. כל סרטון מגיע למאה אלף צפיות ויש כאלה שגם לחצי מיליון. זה תוכן כיפי, כל משחק הוא סיפור בפני עצמו. אנשים מכורים לזה כי אתה נמצא בתוך זה, חווה את זה וקובע את העלילה".

ויש בזה כסף? הרבה. "אני מרוויח מהצפיות ומקמפיינים, אירועים שאני מפרסם. זה יכול להגיע ללעשות עשרות אלפי שקלים בחודש", הוא מסביר, ועכשיו גם צריך לשלם למפעילי הערוץ שלו. כחייל מהמניין, הוא צריך להחזיק אנשים שיתחזקו לו את העמוד, צוות של עורכים ומעצבים.

עידן תלם. "כל משחק הוא סיפור בפני עצמו" (הצינור )

עידן תלם, גיימר ויוטיובר
 
 


 

אי אפשר לפגוש כיום גיימר בלי לדבר על פורטנייט. "זה המשחק המצליח ביותר בהיסטוריה", הוא אומר, "אדם שמשחק בזה עושה זאת 4 שעות ביום, ילדים בחופש הגדול שיחקו 12 שעות רצוף ואכלו מול המחשב באמצע". היוטיוב שינה את חייו, "זה כיף ובונה ביטחון וזה תחום שבארץ בקושי יודעים עליו. לא רק דברים רעים יוצאים ממנו".