גוגל ארט: שלחו סלפי ותגלו לאיזו יצירת אמנות אתם דומים

פיצ'ר חדש של גוגל, Art Selfie, באפליקציית Google Arts & Culture, יאפשר לכם למצוא את הכפיל האמנותי שלכם באמצעות שליחת תמונת סלפי. אז האם אתם מזכירים יצירת אמנות?

כל אחד הוא יצירת אמנות בפני עצמו, ולראיה הפיצ'ר החדש של גוגל, Art Selfie של אפליקציית Google Arts & Culture, שהושק בינואר בארה"ב וזמין החל מהיום גם בישראל. באפליקציה קיימים עשרות אלפי דיוקנאות מאוספי תרבות שונים, דרכם תוכלו למצוא גם את הכפיל האמנותי שלכם.

 
 

הפיצ'ר, שמופעל ע"י טכנולוגיית ראייה ממוחשבת המבוססת על למידת מכונה, בודקת תמונות סלפי אותם שולחים המשתמשים אל מול הדיוקנאות האמנותיים שבמאגר האפליקציה, ומציגה את ההתאמה שלכם יחד עם אחוזי ההאתמה בין תווי הפנים של המשתמש לאלו המוצגים ביצירה. בנוסף, תוכלו לקבל גם מידע על האמן והיצירה. 

מאז השקתה בארצות הברית בינואר האחרון, נמצאו עד כה כ-78 מיליון התאמות באפליקציה, כל זאת הודות לשיתוף הפעולה עם למעלה מ-650 מוסדות תרבות שונים מרחבי העולם. בין ההתאמות המפתיעות של האפליקציה ניתן למצוא את קייט סטיוארט ודיוקן הסבתא רבתא שלה וג'וליה גלף ובעלה שקיבלו בהתאמה ציור של זוג נשוי. דוגמאות נוספות ניתן למצוא פה.

ארט סלפי - אפליקציית למציאת כפיל אמנותי
 

ארט סלפי - אפליקציית למציאת כפיל אמנותי ( יח"צ)

 

ניתן למצוא את Art Selfie באפליקציה Google Arts & Culture גם ב-Android וגם ב-iOS (גרסה 6.4+). דרך נוספת להגיע ל-Art Selfie באנדרואיד בלבד, היא בהתקנת אפליקציית Google Lens.