הסוף להונאות? וואטסאפ מודיעה על צעד מניעה חדש

בעקבות קישורים מפוקפקים הכוללים תווים המתחזים ללגיטימיים, הודיעה הלילה וואטסאפ באתר החברה כי תתחיל להזהיר את הגולשים. כך זה יתבצע

נמאס לכם לקבל כרטיסים חינם, ארוחות חינם ומבצעים - שכולם מובילים אתכם לאתרים מפוקפקים המנסים לגנוב את פרטיכם? הלילה (בין שני לשלישי) מודיעה וואטסאפ על צעד מנע חדש - שעשוי לעזור לגולשים הפחות מתוחכמים.

בפוסט שפורסם הלילה בבלוג החברה, הודיעה וואטסאפ כי מעתה תסמן בצורה בולטת ואדומה את ה"לינקים החשודים", כאלה העלולים לתקוע את האפליקציה.

 

 

 

 

 

 

"הסימון יופיע כאשר הלינק מכיל שורת סימנים שנחשבת בלתי-שגרתית, ושעלולים לגרום לגולש לחשוב שהוא הולך להגיע לאתר לגיטימי אך למעשה יגיע לאתר חשוד", נכתב שם, "אם לינק יסומן על ידינו כחשוד, תוכלו להקליק על האזהרה ולראות את הסימנים החשודים בהודעה - ואז תוכלו לבחור אם להמשיך בגלישה או ללחוץ עליו בכל זאת. וואטסאפ תבדוק אוטומטית כל לינק כדי לראות אם הוא חשוד, והבדיקה תתבצע רק במכשירך - ומבלי לראות את תוכן המסרים עצמם, כדי לשמור על הפרטיות".

בשבועות האחרונים בוצעו כמה נסיונות הונאה מתוחכמים שכאלה בישראל, בין היתר באמצעות אפליקציית וואטסאפ ומסרוני טקסט שהכילו קישורים לאתרים זדוניים המתחזים לאתרים לגיטימיים. במסגרת ההונאות הללו, הוצעו בין היתר "הטבות כספיות" ללקוחות מקדונלדס, שופרסל, סלקום - ואפילו מטעם הביטוח הלאומי, כביכול.

סימון של וואטסאפ לקישורים חשודים בצ'אטים

סימון של וואטסאפ לקישורים חשודים בצ'אטים (וואטסאפ )