הוא לא יעשה את צרכיו על השטיח: הכלב החכם של סוני, יוסי לוי

הרובוט הזה רוצה להחליף את הכלב שלכם ויש לו תג מחיר גבוה מאוד

האם הייתם מחליפים את החבר שלכם על ארבע ברובוט חסר נשמה המתגאה בבינה מלאכותית? מסתבר שיש מי שמציע זאת ויש גם אלפים שחושקים בכך. הצצה לגאדג'ט הכי חם בברלין

דיווח מיוחד מתערוכת IFA 2018 בברלין. ענקית הטכנולוגיה היפנית השיקה דגם מחודש של רובוט הכלב המפורסם של החברה - אייבו. הדגם הראשון של הכלב הזה הוצג כבר בסוף שנת 1999 והפך לסנסציה עולמית עד שייצורו הופסק בשנת 2005. החברה חזרה לייצרו במהדורה מוגבל בתחילת השנה, כחלק מטרנד הרטרו שפוקד את עולם הטכנולוגיה. נראה שההצלחה העצומה לה זכתה החברה ביפן, עם מכירות של למעלה מ 20,000 יחידות,  שיכנע אותה להרחיב את השיווק לחלקים שונים בעולם - ובראשם ארה"ב תחילה.

אז מה חדש הפעם? ובכן , הכלב הרובוטי מסוגל לזהות עד מאה אנשים ומפתחיו מספרים שבאמצעות בינה מלאכותית, הוא יוכל במשך הזמן לפתח אישיות משלו בהתאם לאינטאקציות שלו עם הסביבה. היכולת הזו, כך מספרים בחברה, מבטיחה שלעולם לא יהיו שני רובוטים זהים.

העיניים הם המפתח לנשמה?

העיניים הם המפתח לנשמה? ( יוסי לוי)

 

אייבו יתחבר לרשת הווייפיי הבייתית ובאמצעות מערך החיישנים שלו, המורכב גם ממצלמות ומיקרופונים ימפה את אזור המגורים ויפעל שם עצמאית -זאת אומרת כל עוד שהוא לא נמצא בטעינה, בעיקר מאחר  והסוללה מאפשרת לו מעט יותר משעתיים רצופות של פעולה.

 נא לא להפריע: אייבו ישן - ושימו לב למצלמה בגבו

נא לא להפריע: אייבו ישן - ושימו לב למצלמה בגבו ( יוסי לוי)

 

הוא יאסוף עצמות, ישחק עם כלבים אחרים ואפילו יעמיד פני מת, אייבו מסוגל, לנוע ולשחק כמו כלב אמיתי - מבלי הצורך לאסוף אחריו את צרכיו. הכלב הרובוטי מתממשק גם לאפליקציה ייחודית מהמסארטפון שלכם, שתאפשר לכם לעקוב אחריו בזמן אמת כמו גם להוסיף לו ערכות הרחבה המכילות תרגילים שונים. הבעיה היחידה? תג המחיר שעומד על לא פחות ממחיר התחלתי של 2,900 שקלים.

 הילדים נכבשו בקסמיו של הרובוט הקטן

הילדים נכבשו בקסמיו של הרובוט הקטן ( יוסי לוי)

 

ביפן כבר מדובר בלהיט ענק וכעת המכירה הורחב לראשונה גם בארה"ב וסוני שיחררה כמה צעצועים חדשים לכלב, שאחרי אפשר בלי עוד אביזרים נלווים? אם יש לכם סכום פנוי שווה ערך לשני מקבוקים של אפל, ואתם אלרגים לפרווה - יש מצב שאייבו הוא הפתרון בשבילכם. ובנימה אישית,  כשיש כל כך הרבה כלבים שרק ממתינים לאימוץ, אולי פשוט שווה לקפוץ לאיזה כלביה ולאסוף חבר חדש שישחק איתכם כמה שתרצו, ולא רק שעתיים? נקודה למחשבה.