טלוויזיה, שאטרסטוק

מחקר חדש מגלה: זה מה שאתם עושים כשאתם צופים בטלוויזיה

דו"ח פרטנר בדק את הרגלי הצפייה של הישראלים ומצא שרובנו מתעסקים בדבר אחד נוסף כשאנחנו צופים בטלוויזיה. לכל הנתונים

דו"ח פרטנר שמתבסס על מחקר מקיף מצביע על כך ש90% מצופי הטלוויזיה עושים לפחות פעולה אחת נוספת במקביל לצפייה במסך הטלוויזיה והדבר שמבוצע הכי הרבה הוא התכתבות בווטסאפ, כך שלא מפתיע שרק 10% מצופי הטלוויזיה מדווחים שהם מרוכזים באופן מוחלט ובלעדי במסך הטלוויזיה בעת הצפייה.

 
 
 

עוד עלה במחקר כי 75% מצופי הטלוויזיה עושים שימוש במסך נוסף במקביל למסך הגדול, בין אם זה הסמארטפון, הטאבלט או הלפטופ, בגלישה באתרי אינטרנט, משחקים בנייד, גלישה ברשתות חברתיות, או מענה למיילים מהעבודה תוך כדי צפייה בחדשות. כמו כן, הצפייה בטלוויזיה היא עדיין אירוע חברתי כאשר 72% מהישראלים מדווחים כי הם בדרך כלל צופים בטלוויזיה עם עוד פרטנר אחד לפחות.

 טלוויזיה
 

טלוויזיה ( פוטוליה)

ומה עם הילדים? ככל שהגיל עולה, כך גם שעות הצפייה הכוללות, וכן חלקם של המסכים הניידים בצפייה. למעשה, מגיל 6, הילדים עוברים אל המסך הנייד כמסך הצפייה העיקרי. בני נוער בגילאי 13-17, צורכים יותר מ-6 שעות של 'זמן מסך' בצפייה בתכני טלוויזיה, כאשר חלק מהצפייה נעשית במקביל. מדובר בתופעה עולמית, ורק לאחרונה חשף מחקר של רשות התקשורת הבריטית OFCOM, שצרכן התקשורת הבריטי צורך בממוצע 14 שעות תקשורת ביום, במשך 9 שעות.

נתון מעניין נוסף מצביע על כך שעבור קרוב ל-40% מהישראלים בגילאי 18-34, הצפייה בתכני טלוויזיה במחשב ובסמארטפון היא עניין שבשגרה. לעומתם, רק 11% מהצופים בגילאי 55 ויותר נוהגים לצפות בתכני טלוויזיה דרך מסך הסמארטפון. כאשר הם נמצאים בבית, הישראלים אוהבים את המסך גדול- נכון להיום, ביותר משליש מהבתים בישראל יש לפחות מסך אחד גדול מ-50 אינץ', וברבע מהבתים יש כבר טלוויזיה שתומכת באיכות שידור 4K. מעבר לכך, כיום ביותר משליש מהבתים צופים ב-YouTube על גבי מסך הטלוויזיה ולא רק בניידים.

 טלוויזיה
 

טלוויזיה ( שאטרסטוק)

עידן הסטרימינג הגיע גם אלינו, מהמחקר עולה שהישראלים גילו השנה את נטפליקס, ו-77% מהמנויים לשירות זה בישראל, הצטרפו לשירות במהלך השנה האחרונה. מגמה נוספת שבולטת בהרגלי הצפייה של הישראלים בשנת 2018, היא מגמת הצפייה נדחית- שיותר מ-60% מצופי הטלוויזיה בישראל כבר התרגלו לצפות בתוכן בזמן שהם קובעים לעצמם, ולא בזמן שקבעו להם בצפייה נדחית, באמצעות הקלטת תכנים, שירות Catch up, וצפייה בתכניות באמצעות ספריית ה-VOD.