מסתבר שהמטייל הישראלי לא חסין בפני מלכודות תיירים, envato

מסתבר שכמעט שליש מהמטיילים הישראלים עושים את הטעות הזו בחו"ל

מחקר בינלאומי חדש שהוזמן על ידי אתר Booking חשף עובדה מעניינת על המטייל הישראלי, זה שלא אוהב לצאת פראייר. מסתבר שלפי הנתונים, הרי שהמציאות מעט שונה

מחקר חדש שהוזמן על ידי Booking.com יצא לבדוק את השימוש והתלות של המטיילים באמצעים דיגיטליים ועזרים טכנולוגיים. בדרך חשפו שם  כמה עובדות מעניינות על המטייל הישראלי ואולי אפילו הצליח לסדוק במעט את התדמית שישראלים אוהבים לשדר בחו"ל. 

במחקר שערכה החברה בשיתוף עם יצרנית מכשיר התרגום ili, בקרב 20,500 מטיילים מרחבי העולם נתגלה נתון מעניין ולפיו רק 73% מהמטיילים משתמשים באמצעים טכנולוגיים לעתים קרובות כדי לנטרל הגבלות המפריעות במהלך הטיול, כ-64% משתמשים בטכנולוגיה כדי להתמצא בסביבה לא מוכרת, 54% עושים זאת כדי לקבל טיפים מקומיים שישדרגו להם את החוויה, 38% עבור בידור ו-30% כדי לבצע שינויים ספונטניים. 

כרבע  מהמטיילים משקיעים זמן רב במחקר כשהם מתכננים טיול כדי להבטיח שהוא יהיה טוב ככל האפשר  וכרבע אוהבים את תחושת הביטחון שמעניק תכנון הטיול. יחד עם זאת, כ-12% מהמטיילים חושבים שתכנון במהלך הטיול הוא הדרך הטובה ביותר לגלות דברים חדשים, ו-11% מהמטיילים מתלהבים מספונטניות.אפילו כשהטכנולוגיה נמצאת בהישג יד, כמעט שלושה רבעים מהמטיילים (71%) ביצעו טעויות במהלך הטיול שלהם. הטעויות הנפוצות ביותר הן:  הבנה שגויה של הוראות הגעה ואיבוד דרך (30%), נפילה במלכודת תיירים ותשלום גבוה מדי (24%),   הגייה לא נכונה של מילה בשפה המקומית (20%),  אי הבנה של הזמנה במסעדות (19%), אריזת בגדים לא מתאימים (18%) ,   אי קריאה של חוות דעת אורחים לפני הזמנת מקום לינה (14%). כחלק מחוויית הטיול, מטיילים מוכנים לבצע טעויות ולומדים מהן כדי ליצור חוויה טובה יותר. מעל לשליש מהמטיילים (35%) מאמינים שזו בדיוק המהות של הטיול, נתון שעולה ל-38% בקרב מטיילים מדור ה-Z. כמעט שליש ממטיילי העולם (32%) אפילו חושבים שטעויות הן מצחיקות.

המטייל הישראלי פחות מאורגן מאחיו בחו"ל
 

המטייל הישראלי פחות מאורגן מאחיו בחו"ל ( שאטרסטוק)


 

ומה לגבי המטייל הישראלי? ובכן רק נשאל אחד מתוך ארבע סיפר כי הוא משיקע המון מאמץ בתכנון חופשה כדאי לוודא שזו תעבור ללא תקלות כשהסיבה העיקרית לכך היא תחושת הבטחון הנלווית לתכנון ולמה שמגודר כ"ראש שט" במהלך הנסיעה. אל מול אלו עומדים 12 אחוזים מהנשאלים הישראלים שטוענים כי הם לא מתכננים מראש את הנסיעות ומעדיפים "לזרום", כש 15 אחוז מהנשאלים הודו שהם אוהבים את תחושת הריגוש הנלווית בספונטניות הכרוכה בנסיעה ללא תכנון מוקדם.

83 אחוז מהמטיילים הישראלים נמסכים על טכנולוגייה בתכנון הניסעה שלהם ו-75 אחוזים הודו שהם מנווטים בטלפון או באמצעות כלים ממחושבים אחרים כשהם בחו"ל.

ומה הטעות שרוב הנשאלים הודו כי הם עושים בחול? ובכן לא פחות מ-31 אחוז מהנשאלים הישראלים הודו שהם נופלים במלכודות תיירים או משלמים יותר ממה שצריך על פריטים שהם רוכשים - נתון מפתיע בהתחשב בתדמית ה"לא פראייר שהישראלי הממוצע אוהב להקרין כלפי חוץ. 29 אחוז מהשיראלים הצהירו שהם מסתבכים לעיתים עם כיוונים וניווט במדינות זרות ואחוז זהה של נשאלים הודה כי הם מסתבכים בהזמנות במסעדות כשהם בחו"ל. אבל אין דאגה, כי בדומה לנתון העולמי, נראה כי 28 אחוז מהישראלים, כמעט שליש, מודה שהטעויות הללו הן חלק מהחוויה של החופשה עבורו.

המחקר נערך באופן עצמאי בקרב מדגם של מבוגרים אשר יצאו לטיול ב-12 החודשים האחרונים / תכננו טיול ל-12 החודשים הקרובים, כשבסך הכל השתתפו בסקר 20,500 משיבים (יותר מ-1,000 משיבים מכל אחת מהמדינות הבאות: אוסטרליה, גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה, סין, ברזיל, הודו, ארה"ב, בריטניה, רוסיה, אינדונזיה וקולומביה ויותר מ-500 מכל אחת מהמדינות הבאות: יפן, ניו זילנד, תאילנד, ארגנטינה, בלגיה, קנדה, דנמרק, הונג קונג, קרואטיה, טייוואן, מקסיקו, הולנד, שוודיה, סינגפור וישראל.) המשיבים השלימו סקר מקוון במרץ 2018.