חסל כאב ראש? האפליקציה הזו תחליף את קבוצת הוואטסאפ הכיתתית

אפליקציה בשם קונקטו רוצה לקשר אתכם למורה או הגננת בלי כאב הראש המיותר שמוכר לכולנו מקבוצות הוואטסאפ הכיתתיות. אז במה מדובר? הנה הפרטים

הכירו את קונקטו האפליקציה שתגרום לכם לשכוח מקבוצת הוואטסאפ של הגן/צהרון/כיתה. אז במה מדובר? ובכן, קונקטו היא פלטפורמה לניהול גני ילדים, צהרונים ובתי ספר יסודיים המייצרת רשת חברתית המאושרת על ידי משרד החינוך שמטרתה להעביר עדכונים תמונות והודעות מהמסגרת החינוכית אל ההורים בצורה קלה פשוטה ומאובטחת.

אז איך היה בגן היום?" – זו השאלה הראשונה שכל הורה שואל את הילד שלו בסיום יום הלימודים ותמיד התשובה לכך היא "כיף" או "טוב" ללא פירוט אמיתי של המתרחש בגן. אחד היישומים המעניינים באפליקציה היא התפקוד שלה כמעין רשת חברתית שבו ההורה יכול לגלול ב"פיד" שלו ולראות במקום אחד את כל שגרת היום של הילד – החל מאיזה שירים שרו, הנושאים הלימודיים שנלמדו, התרחשויות מיוחדות וכו' וכך יכול ההורה ליזום שיחה סביב נושא מסוים, ליצור אינטראקציה אמיתית עם הילד ולהמשיך את החומר הנלמד גם בבית. בנוסף, פונקציה מיוחדת באפליקציה שומרת את כל המידע על האלרגיות השומות של הילדים בגן, לשימוש קל של הצוות החינוכי, כמו גם תרופות שונות או כל מידע רפואי רלוונטי. 

קונקטו זכתה באישור משרד החינוך ונכון למועד כתיבת שורות אלה היא מותקנת בלמעלה מ- 1,000 מסגרות שונות ומתחילת שנת הלימודים שתפתח בעוד מספר ימים תופעל במאות מסגרות נוספות ותשרת עשרות אלפי הורים בישראל.

אחד הישומים של האפליקציה הוא מניעת שכחת ילדים ברכב – נושא הגובה קורבנות בכל שנה. קונקטו מנתרת את מצב הנוכחות בגן או בכיתה ובשעה 08:25 מקפיצה הודעה להורים במידה והילד טרם הגיע

חברת פרנס"ה מקבוצת בסדנו בחרה להשקיע במיזם בתחילת דרכו,  אך "בראש ובראשונה", מספרים שם, בחרו להשקיע ביזם מר אורי מנדלוביץ' ובצוות שלו: "גאים בכך שהחברה בחרה להשקיע במיזם זה של 'קונקטו' ומקווים לראות עוד ועוד גננות, הורים ורשויות, מצטרפים ומשתמשים באפליקציה" אמר יו"ר קבוצת בסדנו, מר אלי גרוס ביחד עם מנהל ההשקעות בקבוצה, מר קובי ביטון. "המיזם של מנדלוביץ' אמור להעניק שקט נפשי להורה ולגננת בכל הקשור לפעילות היומיומית של הילד בעת שהותו בגן" הוסיף.