וואווי מחדשת פעילות בישראל, יח"צ

אחרי חצי שנה של היעדרות: וואווי מחדשת פעילות בישראל

חצי שנה לאחר פרוץ המאבק המשפטי מול היבואנית הבלעדית לשעבר אלקטרה צריכה, ענקית הסלולאר הסינית וואווי מחדשת פעילות בישראל במודל חדש. לכל הפרטים

אחרי חודשים ארוכים של מאבקים משפטיים, ענקית הסלולאר הסינית וואווי הכריזה בצורה רישמית על שובה לשוק הישראלי. בהודעה ששוחררה לתקשורת הבוקר (ו') נאמר כי כבר בימים הקרובים תציע החברה לרכישה ביבוא רשמי את

מכשיריה המתקדמים ביותר, ביניהם גם מכשיר הדגל ה- P20 וה- P20 פרו, שיצאו במרץ השנה אך לא הושקו בישראל.

כזכור, בעקבות מחלוקת עזה בין וואוי לבין היבואנית הרשמית שלה בישראל, אלקטרה צריכה, שככול הנראה נבע בשל אי עמידה בידעים מצד האחורנה,  החליטה הענקית הסינית לבטל את ההסכם בין השתיים. הצעד הזה הוביל לתביעת ענק מצד אלקטרה  ובמסגרתו ביקשה אלטרה הורות על צו מניעה נגד יצרנית הסלולאר. אלקטרה קיבלה את הזיכיון הבלעדי לאחר שרכשה ב-2016 את השליטה בחברת אלפא טלקום, מי שהיתה אחראית על ההשקה המוצלחת של המותג בישראל.

 וואווי
 

וואווי ( יוסי לוי)

נראה שהפרשה ההיא הותירה טעם מר אצל הסינים, ובתגובה החליטו שם לשנות לחלוטין את מודל הזכיינות. מעתה, בדומה להתנהלות של אפל בישראל, בחרו בחברה מספר יבואנים מורשים - כשוואווי עצמה השאירה בידיה את נושא האחריות והשירות באמצעות מעבדה חיצונית עצמאית.

החברה הכריזה על מינויין של מספר חברות כיבואניות בלעדיות בישראל, ביניהן החברות: באג, רונלייט ו-KSP ובנוסף דיווחו שם על מגעים מתקדמים עם חברות הסלולאר פלאפון, פרטנר, סלקום והוט מובייל. יש לציין שההודעה על כך שרונלייט הוכרזה כיבואנית רישמית של וואווי הצליחה להפתיע רבים בתחום, מאחר וזו משמשת זה מספר שנים לא מועט כיבואנית הרשמית של LG בארץ. עדיין לא ברור האם הידיעה הזו תשפיע על הקשר בין שתי החברות הללו.

 וואווי
 

וואווי ( וואווי)

בנוסף, הודיעה וואווי על בחירתה בחברת CPM כנותנת השירות הרשמית של וואווי בישראל, והתחייבה (כנדרש ממנה לפי החוק) על חידוש מלאי חלפים ואביזרים בכל נקודות התיקון והמכירה הרשמיות וכן במעבדות התיקונים של חברות הסלולאר בארץ.

"חברת וואווי שמה בראש מעיניה את שביעות רצונם של לקוחותיה. על מנת לספק את השירות הטוב, המהיר והיעיל ביותר ללקוחותינו בישראל" כך אומר דברי חוזה גאנג, מנכל Huawei בישראל, יוון, וקפריסין. "ביצענו ארגון מחדש של פריסת החברה והאופרציה וחתמנו על הסכמי שירות ומכירות חדשים. בנוסף, דאגנו לחידוש מלאי חלפים ואביזרים בכל נקודות המכירה הרשמיות וכן במעבדות התיקונים של חברות הסלולאר בארץ.