אפליקציית האבטחה הישראלית אונבו Onavo , גטי אימג'ס/אימג'בנק

אונבו, אפליקציית האבטחה הישראלית של פייסבוק, הוסרה מחנות אפל

האפליקציה שהקימו רואי טיגר וגיא רוזן, ושעזרה לצוקרברג לאסוף מידע על אפליקציות המותקנות אצל הגולשים, הוסרה על ידי אפל מחנות האפליקציות שלה - עקב פגיעה בפרטיות

אפליקציית האבטחה הישראלית אונבו (Onavo), שנרכשה על ידי פייסבוק בשנת 2013 כדי לספק שירותי התחברות מאובטחות (VPN), הוסרה הלילה מחנות האפליקציות של אפל, ה-AppStore, עקב - כמה אירוני - פגיעה בפרטיות.

על פי הדיווח, שפורסם לראשונה בוול סטריט ג'ורנל, דובר מטעם חברת "אפל" הודיע כי "אנחנו עובדים קשה כדי להגן על פרטיות הגולשים ואבטחת המידע באקוסיסטם שלנו, ועם העדכון האחרון, הבהרנו כי אפליקציות לא יוכלו לאסוף מידע על אפליקציות אחרות המותקנות באותו מכשיר סלולרי - למטרות מחקר או פרסום ושיווק; כמו כן, הן חייבות להבהיר איזה מידע ייאסף מהגולשים, ואיך ייעשה בו שימוש".

 
 
 

באפל, כך דווח, הודיעו לפייסבוק בשבוע שעבר כי אונבו - חברה שהוקמה על ידי יוצאי 8200 רואי טיגר וגיא רוזן, ונמכרה למארק צוקרברג בסכום שהוערך ב-150 עד 200 מיליון דולר - מפירה את תנאי הפרטיות של המשתמשים ואוספת עליהם מידע בניגוד לנהלים.

אונבו הציגה בזמנו את הממשק שמאפשר להוריד אפליקציות בפרטיות מוגברת, ולהוזיל את עלויות הגלישה, מה שהפך אותה לרכישה אטרקטיבית עבור פייסבוק. עם זאת, ביוני האחרון הודה צוקרברג, במסגרת השימוע בקונגרס, כי פייסבוק משתמשת באונבו כדי לאסוף מידע על האפליקציות הפופולריות ביותר בקרב גולשיה ועל הרגלי השימוש בהן - זאת כדי "לשפר את מוצרי פייסבוק". בתגובה לסיפור, מסרו אתמול מפייסבוק: "תמיד הבהרנו כשאנשים מורידים את אונבו איזה מידע נאסף עליהם ואיך מתבצע השימוש בו. כמפתחים בפלטפורמה של אפל, נתיישר לפי החוקים שקבעו".