מוזיאון הטבע החדש, יוסי לוי

הפתעה מרעננת: הלהיט החם של קיץ 2018 הוא בכלל מוזיאון טבע חדש

בשקט בשקט הפך לו מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט, באוניברסיטת תל אביב, לאחד המקומות הכי מבוקשים בקיץ 2018. אז במה מדובר, ומדוע אסור לכם לפספס לבקר במקום? צפו

גם אם תתאמצו , כנראה שלא תצליחו להשיג כרטיסים לאטרקציה הכי חמה של קיץ 2018, ולא, לא מדובר בהופעה של סטטיק ובן אל תבורי, וגם לא באליפות פורטנייט מקומית - אלא דווקא במוזיאון חדש, שמצליח לשלב הנאה וחווית למידה לכל גיל ועושה זאת בסטנדרטים אליהם אנו רגילים ממוזיאונים דומים בחו"ל.

הכירו את מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט באוניברסיטת תל אביב, היכל גדל מימדים בין חמש קומות המשתרעות על פני 9,620 מ"ר, השוכן במבנה ייחודי שמזכיר תיבת אוצרות ואולי אפילו את תיבת נח. במקום מוצגים אלפי פריטים מאוספי הטבע הלאומיים בתערוכות קבועות ומתחלפות לאורך כ-1,700 מ"ר, כאשר שאר החללים במקום מוקדשים לטובת מחקר וקידום חקר הטבע בארץ ישראל.

בנוסף, המוזיאון מציע למבקרים חוויה לכל המשפחה, באמצעות אמצעי מולטימדיה מגוונים, מסכי מגע ושולחן מגע, אנימציה דיגיטלית ואינטראקטיבית, מודלים הניתנים למישוש וסרטים בנושאי טבע וחייו של האדם בסביבתו.

וזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט באוניברסיטת תל אביב
 

וזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט באוניברסיטת תל אביב( איתי בנית)

עם פתיחתו יוצגו במוזיאון שמונה תערוכות קבע, הכוללות אלפי פריטים מאוספי הטבע הלאומיים שנצברו באוניברסיטת תל אביב לאורך עשרות שנים, חלקם נדירים וכן ותערוכה מתחלפת. המבקרים בתערוכות יוצאים למסע התקרבות אל הטבע, שבו תציע להם כל תערוכה התבוננות וחוויה יוצאות דופן על החיים והטבע סביבנו. בין הפריטים גם מינים שנכחדו מאזורנו כמו, הדב האחרון משנת 1916, ברדלס אסיאתי מ-1911, התנין האחרון מנחל תנינים, השייכים לאוסף שמיץ, עופות טרף ומיני בעלי כנף מיוחדים, כולל האלבטרוס היחיד שנצפה בשמי ישראל.

כאמור המוזיאון החדש הפך לאטרקציה החמה של הקיץ, כשהכרטיסים הזמינים אזלו מראש עד לסוף החופש הגדול. חשוב להדגיש שהמוזיאון נפתח להרצה רק בחודש שעבר ושעות הפתיחה בשלב הזה הן מצומצמות - מה שיוצר ביקוש ער לכרטיסים. בימים אלו פתחו שם הרשמה כבר לחודש ספטמבר, ולא נראה כי הביקוש יורד. אז מה בדיוק הופך את המקום לכזה מבוקש? יצאנו לבדוק. צפו בסרטון מעלה