fitbit ace שעון-צמיד לילדים , אונליין עשר

מה חשבנו על FITBIT ACE, השעון-צמיד החכם לילדים?

חברת FITBIT השיקה שעון-צמיד לילדים שמתחבר לאפליקציה אצל ההורים, ומאפשר לעקוב אחרי הפעילות הגופנית של הילדים. זה נגמר בילדה עם מוטיבציה להתאמן ולישון יותר

קיבלנו להתנסות את הצמיד החכם של פיטביט ,FITBIT ACE, שמיועד לילדים - ולהורים שיעקבו אחרי הפעילות הגופנית של ילדיהם, על ידי אפליקציה שמסונכרנת עם הצמיד שלהם. השעון מציב לילדים יעדים יומיים ושבועיים של פעילות גופנית, אימון ספורטיבי ושינה. אלו המסקנות של הילדה, כמעט בת 10, שמתאמנת 2-3 פעמים בשבוע בשוטף לאורך השנה - ובשבועות האחרונים 3 פעמים: פעמיים בפוצ'יוולי ופעם בשיעור שחייה. ההערות של האבא יגיעו אחריה.

הילדה

השעון "פיטביט איס" היה בשבילי אמצעי נפלא. השעון דחף אותי לאימונים ולשינה טובה. יום אחר יום השתדלתי לעשות 10,000 צעדים (ההמלצה של ארגון הבריאות האמריקני, ע.ס) - ואף הצלחתי פעם אחת. השתדלתי להתאמן הרבה, והיו ימים שהתאמנתי יותר משעה. פעם אחת גם הצלחתי לישון יותר מ-9 שעות, שזה הרף שמעליו השעון מזכה אותך ב"כוכב הצטיינות".

Fitbit Ace

Fitbit Ace(יח"צ)

 

בזכות היעדים שהשעון קובע, שרציתי לעמוד בהם ולעקוף אותם, התאמנתי טוב, ישנתי טוב ושמרתי על אורח חיים בריא. התלהבתי במיוחד מהמעקב המתמשך של האפליקציה, בה יכולתי לראות בצורה מדויקת את השינה שלי, האימונים שלי והצעדים שלי. פחות אהבתי כמה באגים ובעיות תפעול שהיו בשעון: לדוגמה, לפעמים הנגיעות במסך מעבירות למצב תצוגה, ולפעמים לא. גם היה קשה ביום שמש לראות את תצוגת השעון בזמן שהתאמנתי. הייתי שמחה גם אם השעון היה מציג עליית הצעדים באותו זמן שהולכים.

לסיכום, השעון היה אמצעי נהדר לשיפור אורח החיים הבריא, ההנאה ולמידה על גופך. אם היו משפרים אותו קצת, כמו תיקון ה"באגים" שעליהם כתבתי, הייתי נותנת לו ציון 10. אבל בהתחשב בהתנסות הזו, הציון שאתן הוא 8.

אבא ערן

בעידן שלנו, כל מה שגורם לילדים לשמור על כושר גופני ומודעות לנושאים כמו שעות שינה הוא מבורך - בעיקר כשזה גורם להם לרצות לעמוד ברף בעצמם, ולא באמצעות גערות או פאסיב-אגרסיב של ההורים. בסוף, כנראה שהדור הצעיר מחפש אתגרים. ולקבל כוכב מהצמיד-שעון שלך, זה לגמרי יעד נחמד ומהנה.

היעד של 10,000 צעדים נראה בהתחלה גבוה, אבל בסופו של דבר מבינים ששעה של אימון ביום ועוד תזוזות סבירות בטווח של הבית וסביבתו יביאו אותך קרוב לשם. פחות אהבתי את הרעיון שכנראה עקב רגישות יתר של השעון לתזוזות של הגוף, לפעמים גם ניעור פשוט ולא מכוון של היד מוסיף פתאום כמה צעדים. כמו כן, שתי הערות: אנחנו בשנת 2018 - וכשבוחרים סשן אימון להכניס ב"אתגרים השבועיים", אז לצד כדורגל, שחייה או ריקוד, מותר ורצוי להכיר בענפים פחות פופולריים כמו פוצ'יוולי או כדורגל חופים כאימון ספורטיבי. שנית, יכול להיות שזה עניין של הגדרות ולא הצלחנו לפענח את העניין, אבל עצם העובדה שכל צלצול של הסלולרי גורם לשעון של הילדה לרטוט, גם בשעות לילה מאוחרות, קצת מפספס את הפואנטה של לתת לילדים לישון כמו שצריך. 

הנתון הכי מעניין מבחינתי, אגב, היה המעקב אחרי שעות השינה - כמה שעות מתוך זמן השינה הכולל היה שינה איכותית ועמוקה, וכמה זמן מתוכן כלל התהפכויות במיטה (הן לא נחשבות שינה, אגב?) ופרקי ערות חלקית. יצוין גם שהסוללה שורדת די יפה, ושצריך לחבר את השעון להטענה בערך פעם בשלושה-ימים כדי למנוע ממנה להיגמר.

בשורה התחתונה, למי שרוצה להנחיל מודעות לאורח חיים בריא לילדים שלו בדרך שתאתגר אותם ולא תרגיז אותם, הפיטביט אייס מהווה דרך טובה מאוד. למי שיש 450 שקל להשקיע בכך, ושהתייאש מכל דרך אחרת לגרום לילדיו לנתק את העיניים מהמסכים בהם הן נעוצות במשך יותר מדי שעות ביממה, זה אפילו מומלץ.

מחיר: 450 ש"ח |  להשיג ברשת חנויות באג עם אחריות לשנה