קווין ורז, כוכבי סדרת הרשת "חיים בחארטא" , צילום מסך

לא חארטא: כך שוברים קווין ורז את הרשת וסוחפים אלפי בני נוער

סדרת הרשת "חיים בחארטא", של רז ספאני וקווין רובין סוחפת את הצעירים וממלאת קניונים בעזרת נוסחה פשוטה: כסף ממפרסמים, וסרטוני רשת עם משימות ויראליות במיוחד

את ההיסטריה הזאת זוכרים הוותיקים שבינינו אולי מהימים של אדם או של נוער שוליים, והצעירים יותר מהופעות פומביות של ביונסה או בג'סטין ביבר. אבל מה שבטוח הוא שהרבה זמן לא ראינו תופעה ישראלית כזו כמו "חיים בחארטא".

אם במקרה עוד לא שמעתם, כדאי שתתחילו לשנן: פרוייקט הרשת אותו מובילים כוכבי הרשת רז ספני וקוין רובין בשיתוף עם סוכנות הפרסום teenk. מדובר בפרוייקט ולוגים יומיים, סוג של האח הגדול – בכל יום עולה פרק בן 7 דקות שמציג אתגרים ואטרקציות המדברים לבני הנוער: ליקוק ממרח שוקולד מכפות הרגליים, ריסוק מוצרי חשמל, תחרויות אכילה ומסלולי מכשולים שונים - ואלה רק חלק מהתכנים.

קווין ורז, כוכבי סדרת הרשת "חיים בחארטא"
 

קווין ורז, כוכבי סדרת הרשת "חיים בחארטא" (צילום מסך )

 

מדובר בפרוייקט הכי רווחי היום ברשת, שהרי כל התכנים שיווקיים והפרוייקט כולו ממומן על ידי נותני חסות ששופכים הון על הלהיט הצעיר שכובש את הנוער. הדיל פשוט: חברה גדולה כמו אסם, נסטלה, מייקרוסופט או עלית משלמת עבור הופעה של אחד המוצרים שלה בפרקים של החארטות. 

הצמד מעיד שעד היום הכסף שגוייס מינותני החסות מגיע ללא פחות מ-800 מאות אלף שקלים, סכום שמממן בין היתר את שכירות הוילה באבן יהודה, צוות צילום שנמצא במקום 24/7, אוכל, שתייה, אחזקה של הבית, וכל הפקה של פעילות שהם מצטלמים אליה: צניחה חופשית, קארטינג, ספורט מוטורי ועוד. אם זה לא מספיק, עמוד היוטיוב של הפרוייקט גורף מאות אלפי צפיות, מה שכמובן מתורגם לכסף. עכשיו, כשלמכונה המשומנת כבר יש קהל אדיר, הם יוצאים למפגשי מעריצים והופעות על במות ברחבי הארץ - בכל יום בעיר אחרת.