נא להדק חגורות: כך מפיחות חברות התעופה חיים בסרטוני הבטיחות

סרטוני הבטיחות נחשבו בעבר לחלק פורמלי ומשעמם בטיסה, אבל בשנים האחרונות יותר ויותר חברות מגלות שם יצירתיות: קומיקאים, אמני מחשבות, מחזמר, אופנה ועכשיו - גם לגו

שיתוף הפעולה בין טורקיש איירליינס, חברת התעופה הגדולה באזורנו לבין ענקית הלגו מדנמרק הוליד את סרטון הבטיחות החדש של החברה המבוסס כולו על דמויות הפלסטיק האהובות.

זו לא הפעם הראשונה שטורקיש מפתיעה ומחדשת. לפני כשלוש שנים כבר הציגה סרטון חדשני ויפה בכיכובו של אמן האשליות וכוכב היוטיוב זאק קינג. לא הרבה זמן אחר כך אל על שלנו כן כן, בחרה בליאור סושרד לסרטון שלה. תקראו לזה השראה אמנותית. וגם אמריקן איירליינס הלכו על עיצוב עמוס באשליות ויזואליות מעניינות.

סרטון בטיחות של טורקיש איירליינס
 

סרטון בטיחות של טורקיש איירליינס (צילום מסך - הצינור )

 

עד היום לא מעט חברות ברחבי העולם ניסו אינספור טריקים כדי ללכוד את עיני הנוסעים המשועממים. וירג'ין אמריקה למשל ניסתה ללכת על גרסת המחזמר; אייר ניו זילנד ביססה סרטון שלם על שר הטבעות; בריטיש איירוויס הלכו על קומיקאים מוכרים שאגב הצטלמו לחלוטין בהתנדבות; ופרס השיק של סרטוני הבטיחות הולך כמובן ל...  אייר פראנס. בכל מקרה, עם אמני חושים, בסצינות מסרטים, עם קומיקאים או דיילים - העיקר שתגיעו ליעדכם בשלום.