סטוריבול: האם הם יצליחו לגרום לידל שלכם לקום מהמחשב?, יח"צ

לא משחק ילדים: האם הפיתוח הישראלי הזה עומד להיות הטירוף הבא?

הם עגולים, צבעוניים, חמודים ומבטיחים לגרום לילדים שלכם לשים את המסכים בצד ולשחק עימם בחוץ. הכירו את סטוריבול (Storyball) הפיתוח הישראלי שמאיים להיות הלהיט הבא

אחד האתגרים הגדולים ביותר שהורים נאלצים להתמודד עימם בשנים האחרונות הוא כיצד לגרום לילדים להניח את המסכים בצד ולשחק בחוץ - מנותקים מהרשת באויר הפתוח.  בעולם של טאבלטים, סמארטפונים ומסכי מחשב, נראה כי חלק גדול מהילדים גדלים כשהם דבוקים לצגים ולא מבצעים מספיק פעילויות גופניות או משתמשים מספיק בדמיון שלהם.

כשהאתגר הזה במרכז תשומת ליבו, ניגש היזם  חן לב לפתח את מה שלעתיד יהיהSTORYBALL  , קונסולת משחק אקטיבי בצורת כדור שמטרתה לגרום לילדים לקום מהמסך,ולשחק וללמוד בתנועה. כל הרעיון הזה כולו מוזער לתוך כדור פלסטיק חכם (הקונסולה) שמתחבר לאפליקציה ייעודית. 

 אז איך זה בעצם עובד? ובכן הקונסולה מכילה דמות וירטואלית שהילד יכול להחליף את המעטפת שלו, ליצור ולשחק משחקי משימות, זיכרון, מוזיקה ועוד. כל "מעטפת" היא בעצם דמות שונה לחלוטין עם "אישיות" נפרדת, קול אחר, ועולם משחקים נפרד. יוצרי המשחק מספרים כי חווית השימוש שואפת להעביר  את התחושה שהילד עצמו נמצא בתוך משחק מחשב. 

 "הטכנולוגיה החושית החכמה של המשחק מבוסס בינה מלאכותית" אומרים בחברה, "וזו יכולה לזהות יותר מ -100 מחוות ותנועות שונות מהילד שמשחק".

בעזרת שימוש בבינה המלאכותית. ה-storyball מזהה את ההרגלים, ההתנהגויות, המיומנויות ואת מה שהשחקן אוהב ופחות אוהב על מנת לשפר את המשחק/ חידון /סיפור שהם משחקים

הסטוריבול: להוריד אינספור הרפתקאות חדשות למכשיר בקלות

הסטוריבול: להוריד אינספור הרפתקאות חדשות למכשיר בקלות ( סטוריבול)

 

בחברה מספרים כי המשחק פותח במסגרת השתתפותו של היזם חן לב בחממה הטכנולוגית של מיינדסט (MindCET), המרכז לחדשנות ולפיתוח טכנולוגיות בחינוך מייסודו של מטח, אשר ליוותה את הפרויקט בשנה האחרונה וסייעה לפיתוחו. נכון לכתיבת שורות אלו STORYBALL כבר זכתה במקום הראשון בתחרות הסטארטאפים היוקרתית בעולם בתחום החינוך (GESA) ובמקביל גייסה כבר 40,000 דולרים בקמפיין מימון המונים מוצלח שעלה באתר קיקסטארטר.

אז מתי המוצר יגיע לשוק בצורה מסחרית? אין עדיין תאריך מדוייק אבל בשלב הזה החברה נצאת בהליכי גיוס ופיתוח מתקדמים בארה"ב לצורך המשך פיתוח המשחק, גם בשפה העברית.