ה-V10 של דייסון נחת בישראל, יוסי לוי

הושק בישראל שואב האבק האלחוטי דייסון V10: כמה הוא יעלה לכם?

אחד הלהיטים החמים של השנה החולפת בתחום מכשירי החשמל הביתיים היה שואב האבק האלחוטי "V8" של דייסון. השבוע הושק בארץ הדגם המחליף שלו - הנה כל מה שצריך לדעת עליו

אחרי שבשנה האחרונה דגם ה - V8 של דייסון הפך פחות או יותר ללהיט הרישמי בקרב משפחות בישראל, התפנו אנשי חברת  ב.נ.ז.כ סחר, היבואנית הרשמית של החברה בארץ, כדי להשיק את הדגם החדש של החברה, שמבטיח להיות חזק יותר מקודמו המוצלח.

בארוע שנערך אמש(ג') בתל אביב, בנוכחות בכירים מהחברה העולמית, השיקה דייסון ביחד עם היבואנית המקומית  את ה - "Dyson V10", הדור הבא של שואבי האבק האלחוטיים של החברה הבריטית.

מסיבת העיתונאים של דייסון

מסיבת העיתונאים של דייסון( יוסי לוי)

 

בחברה מכנים את שואב האבק החדש כ"שואב האבק האלחוטי הכי חזק שייצרו שם אי פעם".  אז מה הופך אותו לכזה? ובכן, מסתבר שלא מעט.

  

 השואב החדש על עמדת הטעינה שלו

השואב החדש על עמדת הטעינה שלו(יוסי לוי)

 

השינוי העיקרי הוא בראש ובראשונה במנוע החדיש שהתקינו שם. ה-V10 מצטייד במנוע שבחברה יודעים לספר כי הוא חזק ב-20 אחוזים מזה שהותקן ב-V8, וגם קל יותר ב-20 אחוזים מקודמו. "בעוצמה המירבית", אומרים שם, "המנוע מסתובב 125,000 פעמים בדקה" - נתון מרשים, שלדברי החברה משקף את המנוע הכי חזק שיוצר שם עבור שואב אבק אלחוטי.

בארוע החשיפה הבינלאומי שנערך לפני מספר חודשים אמר סר ג'יימס דייסון, ממציא והאיש שעומד מאחורי המותג הבריטי המצליח כי "מנוע V10 הדיגיטלי של Dyson הוא המנוע המתקדם ביותר של Dyson. זה מה שאפשר לנו לשנות לחלוטין את המבנה של שואב האבק. שואב Dyson Cyclone V10 קל כל כך ועוצמתי כל כך, שהוא מסוגל לבצע ניקוי עמוק בכל מקום בביתכם. זו הסיבה שהפסקתי לפתח שואבי אבק חשמליים עם כבל"

אבולוציה של מנוע - מימין: המנוע ה-V10 החדש, משמאל: מנוע ה-V2

אבולוציה של מנוע - מימין: המנוע ה-V10 החדש, משמאל: מנוע ה-V2( יוסי לוי)

 

הדבר הזה מתאפשר הודות ללא פחות מ-14 ציקלונים שנוצרים בתוך גוף המכשיר והמסודרים באופן מדויק מסביב לציר המרכזי של המכשיר. "כתוצאה מכך זרימת האוויר לכיוון המנוע משתפרת משמעותית. הציקלונים פועלים במקביל ומייצרים כוח של מעל 79,000G.

V10 מול ה-V8

V10 מול ה-V8( צילום מסך)

 

הסוללה של ה-V10 תספק לכם הפעם עד 60 דקות עבודה במאמץ נמוך, לעומת ה-40 דקות שה-V8 סיפק ובמקביל הוגדל גם נפח הקיבולת של השואב באופן משמעותי שמגיע לכדי 40 אחוזים יותר. שיפור נוסף מגיע בדמות פילטר יחיד הדורש את תשומת ליבכם, בניגוד לשניים שה-V8 צוייד בהם.

נפח מיכל השאיבה ב-V10 גדול ב-40 אחוזים ביחס לזה שב-V8

נפח מיכל השאיבה ב-V10 גדול ב-40 אחוזים ביחס לזה שב-V8( דייסון)

 

אז מה עושה מי שכבר רכש את ה-V8? ובכן, משדרגים - לפחות אם להאמין לדבריו של ליאור ראובן, סמנכ"ל הטכנולוגיות של חברת ב.נ.ז.כ סחר, שרואה את המוצר כסוג של סמל סטטוס, ממש בדומה לסמארטפונים: "ממש כפי שקורה עם הטלפונים הניידים. הצרכן הישראלי יודע להעריך טכנולוגיה מתקדמת ואף מוכן לשלם על כך יותר...קטגוריית השואבים האלחוטיים הכפילה את עצמה מספר פעמים בשנים האחרונות ובשנה האחרונה בלבד רשמה גידול של 79%. שואב האבק האלחוטי של Dyson הפך להיות למוצר מבוקש במאות אלפי בתים בישראל. צרכנים רבים שכבר התנסו בו, לא מוכנים להחליף אותו באחר ומחכים להשקת הדור הבא ".

כמובן שגם הדגם הזה מגיע במגוון תצורות

כמובן שגם הדגם הזה מגיע במגוון תצורות (יח"צ)

 

אבל לפני שתרוצו לשדרג קחו בחשבון שמדובר בתענוג לא זול במיוחד. החברה ייבאה לארץ שני דגמים, שמחירם נע בין 2,890 ש"ח ל-3,290 ש"ח. הדגם הבסיסי יותר, דגם ה-Animal V10 מגיע עם ערכה קטנה יותר שכוללת: שתי מברשות חובטות ממונעות, מברשת חובטת בהנעה ישירה לשטיחים, ומברשת חובטת למזרנים וריפודים המתאימה במיוחד לאיסוף שיער בעלי חיים, אביזר דו מצבי לניקוי כללי, אביזר לפינות ומסילות ומברשת רכה לאזורים עדינים. הדגם היר יותר , דגם ה-Absolut V10 מגיע כבר עם ערכה מורכב יותר שכוללת: שלוש מברשת חובטות בעלות מנוע עזר פנימי בהנעה ישירה, מברשת פלאפי לרצפות ופרקטים, מברשת חובטת לשטיחים ומברשת חובטת למזרנים וריפודים המתאימה במיוחד לאיסוף שיער בעלי חיים, בנוסף אביזר דו מצבי לניקוי כללי, אביזר לפינות ומסילות ומברשת רכה לאזורים עדינים.