השקת הקולוסיאום ספורט, עומר מסינגר

כשטכנולוגיה פוגשת ספורט: הושק מרכז חדשנות ישראלי ראשון מסוגו

האם המהפיכה הבאה בדרך? מרכז חדשנות חדש נחנך בתל אביב בתקווה להפוך את ישראל למעצמה עולמית בתחום טכנולוגיות המתחברות לעולמות הספורט

(בסרטון מעלה: ראיון שקיימנו בחודש מאי השנה עם אורח מרכז החדשנות בספורט נאצ'ו מרטינז טרוליחו, לשעבר מנהל החדשנות והפיתוח הגלובלי של ה-La Liga)

אז אחרי שהפכנו למעצבה בתחום הסייבר, אימפריה בתחום האד-טק וכח עולמי עולמי בתחום הרכב החכם, נראה כי אומת ההייטק הזעירה בשלה לכבוש את הפסגה הבאה: תחום הספורט-טק. לראשונה בישראל הוקם מרכז חדשנות בתחום הספורט והטכנולוגיה בשם ortColosseum Sp .

מאחורי המרכז עומד היזם ושופט ליגת העל לשעבר אורן סימניאן, אשר יזם בעשור האחרון הקמת פרויקטים רבים בתחום החדשנות בישראל, החל ממרכז החדשנות של אוניברסיטת ת''א ועד ליווי וסיוע בגיוס עשרות מליונים ב- Indiegogo. לדבריו המרכז ישמש כ"נקודת חיבור בין המיזמים הטכנולוגיים הרלוונטיים לעולם הספורט על כל רבדיו החל ממדיה, בריאות, ניתוח מידע, אבטחה, אצטדיונים חכמים ועוד. לבין חברות גדולות, ארגוני ספורט וקבוצות ספורט". תפסנו אותו לשיחה קצרה

כיצד נולד הרעיון להקמת המרכז?


"הרעיון הוא תולדה שלי", הוא אומר. "כשופט ליגת העל לשעבר ואחד ממובילי פעילות היזמות והחדשות בישראל. בעבר הקמתי את מרכז החדשנות של אוניברסיטת תא, ובמשך השנים הקמתי וניהלתי פרויקטים רבים עד לנקודה בה החלטתי לקחת את שתי האהבות שלי ולחבר אותן יחדיו להקמת מרכז חדשנות  בינ"ל בתחום הספורט והטכנולוגיה".

עד כמה גדול תחום הספורט טק בארץ ועד כמה הוא גדול בעולם?


"כיום יש כ 150 חברות, אבל מה שמעניין זה הגידול. אפשר לומר שמספר החברות גדל בעשרות אחוזים כל שנה. תחת פעילות הספורט יש לא מעט ורטיקלים כמו גיימינג, וידאו, מדיקל, סמארט סטדיום ועוד'. עם או בלי לקחת בחשבון את נושא ההימורים בארה״ב מדובר בתעשיה שמגלגלת מיליארדי דולרים והיכולת של עולם הספורט להישאר רלוונטי הוא בזכות החיבור לטכנולוגיה,. 
 
מי השחקנים הבולטים בארץ?


בעיקר המייסדים של חברות כמו liveU pixelot, Playsight, track 160 .

המרכז הושק רשמית בכנס הספורט טק הראשון  מסוגו בישראל בישראל, Colosseum Sport Tech Summit 2018. הכנס החגיגי התקיים בבורסה לניירות ערך בתל אביב בחודש שעבר ופתח את המסחר. להשקה הגיעו עשרות ספורטאים אולימפיים ובכירי תעשיית ההיי טק. הכנס נערך בשיתוף פעולה עם EY, משרד עו''ד יגאל ארנון, הועד האולימפי ורשות החדשנות. "קיבלנו פידבקים משלושה כיוונים עיקריים" אומר סימניאן, "ספורטאים ישראלים מכל התחומים שרואים בנו הזדמנות עבורם, אנשי טכנולוגיה וחברות טכנולוגיות מובילות בדגש על הבינ"ל וגורמים בינ"ל, ביניהם נציגים של ליגות וקבוצות. מעבר לכך הסטארטאפים אומרים שהצלחנו להעמיד כנס בינ"ל איכותי, כזה שייצג אותם בכבוד מול השותפים הבינ"ל שלהם ומול העתונאים שנכחו באירוע".


 
מה אתם מקווים להשיג בהקמת המרכז?


"החזון שלנו הוא למצב את ישראל כמעצמת ספורט-טק עד 2020, "SportsTechNation2020" אם תרצו  - זה החזון.
כמובן שבכדי לתת תוקף לעניין צירפנו להאב את מיטב הסטארטאפים והטכנולוגיות הרלוונטיות לעולם הספורט. אנחנו עובדים מול גורמים בינ"ל מהליגות המובילות וחושפים את המידע ומסייעים גם להם להשאר בחזית הטכנולוגיה. 
בשנה הקרובה כבר נראה נוכחות נוספת של גורמים בינ"ל".