מאות תגובות שנאה של פלסטינים נגד חברתו של סמ"ר אביב לוי ז"ל

חברתו של סמ"ר אביב לוי, שנהרג מרי צלפים על גבול עזה ביום שישי האחרון, העלתה פוסט מרגש ומצאה עצמה מוצפת במאות תגובות מזעזעות. פייסבוק בתגובה: "מטפלים בנושא"

הקלות הבלתי נסבלת של הפצת השנאה ברשתות החברתיות ממשיכה. בעוד משפחתו וחבריו של סמ"ר אביב לוי ז"ל, שנפל בסוף השבוע האחרון בגבול הרצועה, מתחילים להתמודד עם האובדן, יש מי שלא מניח להם. 

"אהוב יקר שלי ,לוחם שלי. לא נקלט לי מה שקורה מהרגע שהלכת לי", כתבה חברתו של סמ"ר לוי, שחר ארז, בפוסט מרגש שהעלתה אמש לעמוד האינסטגרם שלה, ובו שיתפה את הצער והאבל שלה עם העולם. "הלב נשרף והדמעות לא מפסיקות לזלוג. מי היה מאמין שתלך לי כל כך מהר. הלכת לעוד הפסד רגיל של יום שישי וזה מה שקרה, הודיעו שיש חייל פצוע בצבר וניסיתי להפוך את כל העולם ורק מה שרציתי זה לשמוע שאתה בסדר ושהכל טוב איתך... מסרבת להאמין שאתה לא כאן איתי יותר, מסרבת להאמין שלא אוכל לשמוע את הקול שלך שוב. אהוב שלי תמיד אזכור אותך ותמיד תהיה בליבי תשמור עלי ועל המשפחה המדהימה שלך שם למעלה. הגעגוע אלייך חזק כל כך, אני אוהבת אותך!".

בזמן שעשרות ישראלים ניחמו את הצעירה, החל גל מכוער של תגובות נאצה כנגד הצעירה ומשפחת החייל ההרוג שמקורו בגולשים פרו פלסטינים שאיכשהו מצאו דרכם לעמוד של הצעירה האבלה. בשעות הלילה המאוחרות הגל הזה הפך כבר לסערה של ממש, כשמאות תגובות גזעניות אלימות מילאו את עמודי המדיה החברתית של הצעירה.  

 התגובות בעמוד של חברתו של סמ"ר אביב לוי ז"ל
 

התגובות בעמוד של חברתו של סמ"ר אביב לוי ז"ל( צילום מסך)

עיקר התגובות האלימות הופנו תחילה לפוסט האינסטגרם שלה, שכבר זכה לאלפי תגובות, כשבהמשך הגל המכוער הזה עבר לעמוד הפייסבוק הפרטי שלה, ולפוסט היחידי שנותר שם חשוף לציבור - תמונת הפרופיל שלה. שהגדרותיו נותרו על "פרטי". למרות זאת, תמונת הפרופיל של הצעירה עדיין ציבורית מה שמאפשר לכל מי שרק רוצה להטריד אותם גם שם.

פנינו לפייסבוק לתגובה ושם נמסר: ״אנו מטפלים בנושא. מדובר בהפרה של כללי הקהילה שלנו. פייסבוק פועלת לשמירת בטחונם ופרטיותם של משתמשיה״. יש לציין שבידי המשתמשים בפייסבוק קיימת אפשרות למנוע מאנשים שאינם חברי פייסבוק שלהם מלהגיב לפוסטים שלהם, זאת על ידי כניסה ללשונית פירסומים ציבוריים ובחירת המסנן הרצוי.

 סמ"ר אביב לוי, שנהרג מירי צלפים בדרום רצועת עזה
 

סמ"ר אביב לוי, שנהרג מירי צלפים בדרום רצועת עזה(באדיבות המשפחה )

כאמור, במהלך ההתפרעויות של תושבי עזה באזור גדר המערכת ביום שישי האחרון, צלפים מרצועת עזה ירו לעבר כוחות צה"ל שהיו על הגדר באזור כיסופים. סמ"ר אביב לוי ז"ל, שנשא אפוד קרמי, נורה בחזה. הוא פונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע, אולם שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. הלוויתו נערכה היום(א') בבית העלמין סגולה בפ"ת, כשמאות ליוו אותו בדרכו האחרונה.