מאנינט: הסטרטאפ שיטפל בדוחות שחטפתם בחו"ל, צילום מסך מאנינט

חטפתם ד"וחות בחו"ל? הכירו את האפליקציה שתסגור לכם את הפינה

הדבר הכי מתסכל שקורה למי שחוזר מחופשה בחו"ל, הוא לגלות הודעה על דו"ח מחברת השכרת הרכב. כעת חברת Moneynet השיקה פתרון שאמור לסייע לישראלים להתמודד עם הסיפור. צפו

לקראת עונת התיירות החמה בחודשי הקיץ, כדאי שתכירו גם את הצד הפחות נעים של החופשה, כפי שמגלים ישראלים רבים שחוזרים לארץ. 

למעלה מ- 20 אלף ישראלים מקבלים דוחות תנועה בחו"ל, כשבמקרים רבים הרכבים מצולמים והודעה על הקנס נשלחת רק הרבה אחרי שכבר הסתיימה החופשה. אבל בעוד שהחופשה אולי נגמרה, הרי שבעבור רוב הישראלים נפתחת לה הרפתקה חדשה לחלוטין - כזו שכככול הנראה הם היו מעדיפים לוותר עליה. מתברר כי ישראלים רבים נאלצים לשלם קנסות מוגדלים בשל התעלמות אך בעיקר בשל  חוסר הבנה כיצד לשלם. בנוסף אי טיפול בדוחות גורר קנסות מוגברים ובמקרים במקרים בהם מתגלה כי קיים חוב לא מוסדר על עבירות תנועה הרי שלא מתאפשרת כניסה למדינה, והסדר החוב יכול לטפוח לעלויות בלתי מבוטלות.

אל המשבצת הזו נכנסה לה חברת Moneynet הפועלת בתחום שירותי המטבע בארץ כבר משנת 2003. החברה השיקה  שירות חדש בדמוצת אפליקציה פשוטה,  בו כל נושא הטיפול בתשלום הדו"ח עובד לטיפולם בצורה קלה ומהירה ללא צורך בביורוקרטיה מיותרת.  " אל השירות החדש הגענו עקב חוויה אישית שלי" מספר  גיל טריף מנכ"ל Moneynet. "במהלך שהות בשוויץ התברר שרכבי צולם עובר עבירת תנועה, את הדו"ח קיבלתי כשהייתי כבר בישראל. פרוצדורת התשלום הייתה מורכבת ולא ברורה, כתובה בשפה לא נהירה ומובנת, חשבתי שאם אני מתקשה בכך כנראה שרבים נוספים חשים כך גם כן. מכאן החלטנו להעמיד את שירותנו ולהציע פלטפורמה קלה מאוד בה כול שנדרש הוא רק למלא פרטים אישים בסיסים ומכאן הטיפול הבירוקרטי והסדר התשלום עובר לטיפולנו".

אז במה מדובר ואיך זה בעצם עובד? צפו בראיון של מנכ"ל החברה אצל אור הלר בתוכנית הבוקר