ילדי קבוצת הכדורגל שנלכדו במערה בתאילנד, חדשות עשר

הטכנולוגיה הישראלית מאחורי חילוץ הנערים הלכודים בתאילנד

בעוד מבצע החילוץ הנועז בתאילנד יצא לדרך, וכל עיני העולם מופנות לשם בתקווה שהכל יעבור בשלום, אנו מתוודעים לעוד ועוד ישראלים שסייעו למאמצים האדירים בחילוץ הנערים

חברת רדווין מרמת החייל נרתמת למבצע החילוץ של 12 הנערים ומאמנם שנלכדו במערה בתאילנד.  החברה הודיעה כי בשבעות האחרונים תרמה והתקינה את פתרונות תקשורת אלחוט פס רחב שלה, אלו המאפשרים הקמת תשתית אלחוטית באזור בו מתקיימות פעילויות ההצלה.

 ציוד רדווין משמש את כוחות ההצלה של הנערים בתאילנד
 

הציוד של רדווין משמש את כוחות ההצלה של הנערים בתאילנד( רדווין)

כזכור, 12 נערים והמאמן שלהם, שהוגדרו נעדרים אחרי שנכנסו למערה במחוז צ'אנג ראי בתאילנד, נמצאו על ידי צוותי חיפוש וצוללנים שנכנסו למערה לאחר שזו הוצפה במי שטפונות. ביממה האחרונה החל מרוץ נגד השעון בעוד מאמץ החילוץ יצא לדרך כשברקע איום גשמי המונסון שעלולים להציף את המערה. בתוך כל אלו, המערת של רדווין שנפרסה בשטח מאפשרת למשטרה ולכוחות החילוץ לתאם מאמצים.

 הכוחת בשטח נעזרים בציוד של החברה
 

הכוחת בשטח נעזרים בציוד של החברה( רדווין)

כזכור, 12 הנערים והמאמן שלהם שהוגדרו נעדרים אחרי שנכנסו למערה במחוז צ'אנג ראי בתאילנד נמצאו על ידי צוותי חיפוש וצוללנים שנכנסו למערה לאחר שזו הוצפה במי שטפונות. מושל המחוז צ'אינג ראי אמר שחיל הים התאילנדי מצא את הקבוצה, וכעת נעשים מאמצים לשלוח אליה מזון.

 רדווין, המפתחת ומייצרת פתרונות פס רחב אלחוטי, נרתמה למבצע החילוץ של 12 הנערים ומאמנם שנלכדו במערה בתאילנד עוד ב- 23 ביוני. מהחברה נמסר כי "עם היוודע מבצע החילוץ, צוות מהמשרד המקומי של רדווין הגיע לשטח ופרס את ציוד התקשורת אלחוט בפס רחב של החברה בכדי לאפשר הקמתתשתית תקשורת אלחוטית תוך שעות ספורות לתמיכה ברשת LTE באזור בו התקיימו פעולות ההצלה. רשת התקשורת האלחוטית של רדווין מאפשרת תיאום פעולות ההצלה על ידי הגופים השונים הנמצאים בשטח בכללם חיל הים התאילנדי, צוללנים ממדינות זרות וכן צוותי חדשות ועיתונאים אשר מסקרים את ההתפתחויות 24/7". בתוך כך, הודה מושל צ'אנג ראי בתאילנד לחברה הישראלית על תרומתה למבצע החילוץ.