כרית אויר לאייפון, יוטיוב/Landesschau Baden-Württemberg

פיתוח חדש: כרית אוויר לסמארטפון שלכם

נפל לכם האייפון או הסמסונג גלקסי החדש? חבל מאוד. תיקוני מסך בסמארטפונים נחשבים כאימתם של כל בעלי המכשירים. כעת, פיתוח גרמני חדש עומד לפתור את הבעיה הזו

הגאדג 'ט שלפנינו אמנם עדיין לא הגיע למדפים, אבל כבר זוכה לתהילת עולם: פיליפ פרנצל, סטודנט מאוניברסיטת אלן (Aalen) שבגרמניה, עיצב את מה שהוא מכנה כ " ADCASE" נרתיק קאבר לסמארטפון טלפון שלא רק מספק הגנה אלא אף מפעיל כרית אוויר ברגע שזה נשמט מידיכם. 

 כרית אויר לסמארטפון
 

כרית אויר לסמארטפון( יוטיוב/Landesschau Baden-Württemberg)

אז במה בעצם מדובר? ובכן "לפני שלוש שנים הפיל פיליפ את האייפון החדש שלו", סיפר פיטר, דובר של ADCASE. "והמסך  שלו נסדק במלא מקומות. לאחר המקרה הזה הוא רכש שלל נרתיקי הגנה רגילים לסמארטפון כדי להגן על הטלפון החדש שלו - אבל ההגנה שאלו העניקו למכשיר לא סיפקה אותו כלל ".

 אייפון שבור
 

אייפון שבור( רויטרס)

כאמור, פרנצל החליט ש "הגיעו מים עד נפש" וניגש לשולחן השירטוטים כדי ליצור את נרתיק ההגנה האוליטימאטיבי עבור הסמארטפון שלו. בתחילה יצר פרנצל מנגנון הפעלה עם חיישנים שמזהים מתי הטלפון נמצא בנפילה חופשית. הרעיון המקורי כלל עיצוב כרית אוויר ייעודית לטלפון, אך זו בהמשך התחלפה בפיתוח קצת יותר קשיח המבוסס על מערכת נשלפת של קפיצים. 

צפו בסרטון ההדגמה של המוצר:

בסך הכל, לפיליפ וצוותו לקח בערך שנתיים וחצי כדי ליצור את המכשיר המדובר, ומשזה נסתיים פניהם מועדות לשלב הבא- ייצור המוני. כדי להוציא את המוצר לשוק ולממן את הפרויקט, פרנצל וחבריו מתכננים קמפיין Kickstarter שאמור להתחיל עוד החודש.